אלון חזן: "באולפנים ובמזגנים כולם נראים חלשים"

`עוזר הנבחרת בראיון: "העימות? נתנו לדברים להסתדר מעצמם"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  18.10.20 - 20:43

תגיות: נבחרת ישראל

תחילת כתבה

נבחרת ישראל סיימה מרתון לא פשוט בכלל של שלושה משחקים שהותיר רבים בתחושה חמוצה. על אף שהחבורה של ווילי רוטנשטיינר חזרה מהקבר וגברה 2:3 על סלובקיה בחוץ, האכזבה הגדולה מההפסד לסקוטלנד בפנדלים עדיין לא חלפה. הערב (ראשון) עוזר מאמן הנבחרת, אלון חזן התראיין ב'מגרש פתוח' ושיתף בתחושותיו וגם ענה למבקרים.

"קודם כל את אייל אני מאוד אוהב, אז הוא אף פעם לא יכול להפתיע אותי מחדש", חזן התייחס לדברים שברקוביץ' אמר ב'חדשות הספורט', "הוא דווקא מעודד אותי, אם במשחק חלש שלנו הגענו ל-20 בעיטות של ערן זהבי לשער ולעוד ארבע של מנור סולומון. יש לצפות לימים טובים יותר שאולי נבעט 40-50 פעם, כשיושבים בבית, באולפנים ומזגנים כל הנבחרות נראות חלשות ולא טובות, וכאילו שהן לא שוות כלום.

"אני לא כועס על אייל אני חושב שיש לו ראייה מיוחדת וזה בסדר, כל אחד יכול לראות את הדברים בצורה שונה", חזן הוסיף, "הייתי הרבה יותר מודאג אם אייל היה אומר לי שאנחנו טובים ואחרים היו אומרים לי שלא, אבל אני קצת יותר רגוע אם אייל חושב שלא היינו טובים והרבה אחרים אומרים לי שהיינו בסדר".

"אנו חוזרים עם סוג של תחושות מעורבות, בתחילת השבוע סימנו לעצמנו שתי מטרות, האחת לעבור את סקוטלנד ולהגיע לגמר והשנייה להישאר בדרג ב' בקטגורייה של ליגת האומות", חזן סיכם את הפגרה הבינלאומית, "חושב שכולנו הרגשנו אכזבה מאוד גדולה מההדחה מול סקוטלנד, כשמגיע לך אתה צריך לקחת ואנחנו לא ידענו לעשות את מה שחשבנו שמגיע לנו".

"אני חושב שכולם היו בתחושות לא קלות לאחר המשחק, אנחנו באמת הרגשנו שיש לנו את זה ביד גם במהלך המשחק. לפנדלים זה כבר אין עניין של יכולת או הכנה מסוימת או טקטיקה, זה הרבה קור רוח של שחקנים והרבה מזל. המשכנו לשני המשחקים הבאים בתחושה של החמצה, שפספסנו את העלייה לגמר מול סרביה".

ומה חזן חושב על הביקרות על רוטנשטיינר, לפיה האוסטרי הגיב לאט משום שהוא עדיין תקוע במשחק מול סקוטלנד: "האמת היא שלא היינו תקועים בגלאזגו, לפעמים אתה עושה תוכניות למשחק והיא הייתה ללחוץ את הצ'כים בחלק שלהם, אבל צריך להודות על האמת, באה נבחרת צ'כית מצויינת, שעשתה לנו פשוט חיים קשים מההתחלה", טען חזן, "הם לא איפשרו לנו לשחק כדורגל בצורה שאנחנו אפילו מתקרבים אליה במינימום, ועם כל זה שאנחנו עושים תוכנית, צריך לומר את האמת ולתת מילה טובה לצ'כים שב-30 דקות הראשונות היו בכמה דרגות מעלינו".

ובכל זאת, חזן יצא עם כמה נקודות לאופטימיות: "צ'כיה עשתה לנו חיים קשים מאוד בעיקר מחצית ראשונה, אבל בסופו של דבר הנבחרת הצליחה לגלות אופי גם במשחק הזה וגם במשחק מול סלובקיה. צריך לדעת איך לתקן את מה שעושים לא טוב ולעשות את הדברים הטובים בצורה הרבה יותר ארוכה לאורך המשחק, אם נצליח בכך השחקנים והנבחרת יעשו קפיצת מדרגה".

ומה בנוגע לתקרית בין ערן זהבי למואנס דאבור בתום המחצית הראשונה: "יש רגעים שאתה צריך לבוא ולהגיד אני עושה ויש רגעים שאתה צריך לזוז הצידה לתת לדברים להסתדר מעצמם. הדבר הנכון היה ששניהם אפילו לא נכנסו לתוך חדר הלבשה ופתרו את זה ביניהם, וברגע שפתרו את זה לא הייתה שום סיבה שאני ו-ווילי נתערב בנושא".

עוזר המאמן גם דיבר על הפוסט של זהבי בנוגע להתנהלות בקורונה: "דיברתי עם ערן גם לפני הבדיקה שהוא עבר וגם אחריה. הדברים לא כוונו כלפי נבחרת ישראל, לדעתי הכוונה שלו היא לאופ"א ולמארגנים. מתכונת זו של קפסולה קיימת בכל הנבחרות, קבוצות מתכנסות ביחד ועושות בדיקות ואף אחד לא יכול להבטיח שזה ישמור על בריאותם של השחקנים".