הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

רוטנשטיינר: "הנבחרת משחקת יותר טוב מהקמפיין הקודם"

המאמן סיכם את החלון ודיבר על היכולת של מרציאנו ועל החוזה שלו עם ההתאחדות

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  19.10.20 - 12:25

המשחקים הבאים של ישראל בליגת האומות, שיהיו גם האחרונים בבית לקמפיין הנוכחי במפעל, יתקיימו רק בעוד חודש, אבל היום (שני) ווילי רוטנשטיינר ערך מסיבת עיתונאים מיוחדת. מאמן הנבחרת ניסה לסכם את את הפגרה האחרונה עם שלושת המשחקים, וגם התייחס למספר נושאים נוספים מסביב.

"אני מאד גאה על המנטליות של הנבחרת", הוא פתח. "השחקנים אף פעם לא מוותרים משריקת הפתיחה ועד הסיום. זה נותן לי הרבה תקווה לעתיד. עשינו הכל נכון מבחינה פיזית, התכוננו טוב מאד למשחק האחרון. יצרנו הרבה מצבים, היו לנו הזדמנויות לכבוש אפילו 5-6 שערים. אנחנו צריכים להכיר בעובדה שיש לנו יריבות ממיקומים מאד גבוהים בדירוג העולמי. זה מאד חשוב לבנייה של הנבחרת לעתיד".

המאמן ניסה להפגין עוד הרבה אופטימיות: "אנחנו האנדרדוג בבית הזה, מדורגים הרבה אחרי הנבחרות האחרות. אבל אני רואה שאנחנו מתקרבים לרמה שלהן. בכל המשחקים עד עכשיו היה יחסית שקול. בחלקים מסוימים שיחקנו ברמה אפילו יותר גבוהה, אנחנו יכולים לנצח משחקים כאלה. זה גורם לי לחשוב הרבה יותר חיובי. אנחנו משחקים יותר טוב מהקמפיין לפני שנתיים, השחקנים מתפתחים וככה הנבחרת מתפתחת יותר ויותר. אבל עדיין, יש לפעמים יותר מדי טעויות בהגנה ואז מפסידים. אנחנו עושים הכל באימונים כדי למנוע את זה".

כשנשאל על היכולת של אופיר מרציאנו, ענה: "לדעתי זו הייתה החלטה נכונה לתת לו אמון אחרי הטעות שהוא עשה. אנחנו צריכים שוער שיכול לנצח משחקים. ראינו שהוא חזר לשחק טוב בליגה הסקוטית, וזה טוב. זה קשה לי להחליט, אנחנו חייבים להגיב אחרי טעויות".

על אייל גולסה הוא הוסיף: "ההופעה שלו הייתה טובה מאד. צפיתי בו בשנים האחרונות והתקופה האחרונה לא הייתה כל כך טובה עבורו. זו הפעם הראשונה מזה זמן רב שהוא שיחק, וראו שהוא יצר מצבים ונתן מסירות מסוכנות. זה מעשיר את הנבחרת כשיש שחקן כזה בקישור".

לאחר מכן רוטנשטיינר דיבר על השחקנים שנדבקו בקורונה: "מאחל לזהבי שיחזור במהרה ויבריא. הוא תמיד חושב על אנשים אחרים. אני חושב שהוא הרגיש קצת לא טוב לפני כן, אבל עכשיו ממה שאני מבין אין לו סימפטומים, ואני מאחל לו שהוא יוכל לחזור להתאמן בקרוב, כמה שיותר מהר. אני בטוח שהם (פ.ס.וו) יעשו הכל כדי לעזור לו. אתם מכירים את ערן, הוא יגבור על הקורונה ויחזור".

לקראת הסיום הוא נשאל לגבי החוזה שלו עם ההתאחדות ואמר: "אין שום דבר חדש. אני והיו"ר נשב ביחד בדצמבר. אנחנו נדבר על מה שקרה במהלך הסתיו, ואז נקבל החלטה. אני תמיד אמרתי שהכל תלוי בהתאחדות. אני בטוח נהניתי, היה לי הכבוד לאמן".