הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

רוטנשטיינר: "פוליטיקה בנבחרת? מדובר בבולשיט"

מאמן נבחרת ישראל ענה למבקרים באשר למדיניות הזימונים: "לא יכולתי לזמן את רפאלוב ולא לתת לו לשחק, העדפתי את השחקנים שכבר יש לנו בסגל". באשר לפרשה עם מרציאנו: "אף אחד לא חסין", ורמז: "במשחקי ידידות אפשר לבחון אופציות נוספות בין הקורות"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  06.11.20 - 10:23

נבחרת ישראל חוזרת לפעילות: חודש אחרי שעברה מדיכאון נגד סקוטלנד לאופוריה נגד סלובקיה, בשבוע הבא תשחק שוב נבחרת הכחול לבן את משחקיה האחרונים בליגת האומות, כמו גם את משחק הידידות מול נורבגיה. לקראת המשחק, מאמן הנבחרת ווילי רוטנשטיינר כינס היום (שישי) מסיבת עיתונאים החליט לענות - גם לביקורות, אבל גם למבקרים שטענו ל"פוליטיקה בנבחרת": "השיקולים הם מקצועיים", הוא ענה, "זה בולשיט. בחרנו את השחקנים שראינו לנכון, ואין שום פוליטיקה בשיקולים שלנו".

השם הבולט ביותר באוויר הוא כמובן שמו של ליאור רפאלוב. הקשר הישראלי שמצטיין במדי אנטוורפן שוב נותר מחוץ לסגל, רוטנשטיינר נשאל על כך - והגיע עם תשובות: "אני מעריך את ליאור מאוד, אבל יש לנו בהתקפה חלוצים לא פחות טובים, והרבה שחקנים התקפיים שנמצאים בכושר טוב - גם זהבי, גם דאבור, גם וייסמן, גם מנור סולומון. אני לא יכול לקחת שחקן מנוסה כמו רפאלוב, עם הרבה הופעות בעבר במדי הנבחרת, ולא לתת לו את המקום בהרכב".

שחקן נוסף שנשאר בחוץ הוא דיא סבע, וגם לגביו רוטנשטיינר הבהיר: "העדפתי לא לזמן אותו בגלל ההופעות האחרונות שלו, וגם בשל העובדה שהעדפתי במקרה הזה את יונתן כהן. יש לנו שלושה חלוצים מובילים, שמשחקים בליגות הכי טובות שיש. במשבצת הרביעית, העדפתי ללכת על יונתן כהן כי הוא לא היה איתנו בקמפיין האחרון, אבל היה קודם".

כמו כן, העניק גיבוי לשון וייסמן, למרות היכולת שרבים הגדירו כבינונית: "שון הוא חלוץ מצוין ששיחק בליגה נהדרת, מהטובות בעולם. אני מרוצה מהגישה שלו, גם אם ייקח לו קצת זמן להתאקלם".

כמו כן, הוא סיפק התייחסות גם לסערה שהתחוללה בעקבות דבריו על אופיר מרציאנו: "אמרתי בפשטות - חוץ מזהבי ודאבור, כל השחקנים בהרכב יכולים להתחלף. זה כולל גם את עמדת השוער. אנחנו בוחרים את שלושת השוערים הכי טובים לטעמנו, ואז קובעים מי יהיה בהרכב לפי האימונים". האם ינסה אופציה אחרת במשחק מול נורבגיה? רוטנשטיינר ענה בכלליות: "במשחקי ידידות אפשר לתת צ'אנסים גם לאפשרויות נוספות".