לפני נורבגיה: מואנס דאבור אובחן כחיובי לקורונה

חלוץ נבחרת ישראל יצא חיובי בסבב הבדיקות שנערכו וסובל מכאבי ראש חזקים. הוא נכח באסיפת השחקנים, אך לא התאמן עימם מכיוון שהצטרף באיחור. כל שאר אנשי המשלחת יצאו שליליים. איתמר ניצן עשוי לקבל את ההזדמנות בשער באוסלו

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  10.11.20 - 13:37
תחילת כתבה

צרות בנבחרת ישראל לקראת משחק הידידות מול נורבגיה מחר (רביעי). מואנס דאבור אובחן כחיובי לקורונה בבדיקות לנגיף שהתקיימו אתמול בערב. חלוץ הופנהיים שסובל מכאבי ראש חזקים, עשוי להישאר בבידוד באוסלו בשל הידבקותו לנגיף. דאבור לא התאמן אמש עם יתר השחקנים מכיוון שהגיע באיחור מגרמניה, אך נכח באסיפת השחקנים. למרות זאת, כל יתר התוצאות של אנשי המשלחת יצאו שליליות.

המשך המשחקים הרשמיים במסגרת ליגת האומות יחלו ביום ראשון, כאשר נבחרת ישראל תתארח בצ'כיה, ושלושה ימים אחר כך, תארח את היריבה שהיא מכירה יותר מדי טוב - נבחרת סקוטלנד. אבל עוד לפני המשחקים הללו, שחקניו של וילי רוטנשטיינר יפגשו כאמור מחר את נורבגיה למשחק ידידות.

בשל כך ולאור העומס הגדול על השחקנים, המאמן יעלה הרכב משני מול הסקנדינבים. באימון הראשון שערכה הנבחרת באוסלו, במזג אוויר גשום וכשהטמפרטורה עומדת על מעלה אחת, המאמן בחר שלא לתרגל את ה-11 להתמודדות, מאחר שחלק גדול מהשחקנים זכו למנוחה ולא נטלו כלל חלק באימון.

הערב באימון המסכם יקבל האוסטרי כבר את כל השחקנים. איתן טיבי, שיצא כשהוא לא כשיר במאה אחוזים, לא ישחק מחר ויישמר למשחקים בשבוע הבא. שון וייסמן, שלא שותף במשחק האחרון של ויאדוליד אמור לפתוח מול הנורבגים, כמו גם אוראל דגני, נטע לביא, מוחמד אבו פאני ויונתן כהן. בשער עשוי לקבל את הקרדיט איתמר ניצן, אבל המאמן טרם הודיע לשחקנים מי יפתח ובאיזה מערך.

רוטנשטיינר אמר לשחקנים: "הייתי מאוד מרוצה מהגישה שלכם במשחק מול סלובקיה ואין לי ספק שאם תמשיכו ככה תתקדמו בשנתיים הבאות עוד יותר". המשפט האחרון, עושה רושם, היה מכוון לאורן חסון והפורום המקצועי שיקבל החלטה על עתיד האוסטרי בסוף החודש הבא.

בנושא אחר, מסתבר שלווילי רוטנשטיינר עוד קשה לעבור לסדר היום על התנהגות וההתנהלות של מרקוס רוגן, היועץ המנטאלי של הנבחרת אשר עזב את ישראל בניגוד להנחיות אחרי שנמצא חיובי לקורונה.  אתמול באסיפה הראשונה באוסלו, הקרין רוטנשטיינר וידאו של רוגן לשחקנים בו הוא מבקש את סליחתם על האופן בו התנהג.