ה-11 סגור: גולסה בחוץ, מרציאנו יפתח בשער

כל אנשי הנבחרת יצאו שליליים לקורונה. רוטנשטיינר יישאר עם שלושה בלמים מול צ'כיה. ומי בחוד? גולסה: "אם נציג את היכולת מהמחצית השנייה של המשחק נגדם בארץ, יש לנו סיכוי"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  13.11.20 - 21:12

תגיות: נבחרת ישראל

תחילת כתבה

נבחרת ישראל יכולה להירגע. יומיים לפני המשחק מול צ'כיה במסגרת ליגת האומות, כל השחקנים ואנשי הצוות נמצאו שליליים בבדיקת הקורונה. כזכור, מואנס דאבור נדבק בנגיף בזמן שהות הנבחרת בנורבגיה, דבר שגרר גם את כניסתו של ביברס נאתכו לבידוד - בשל הקרבה בין השניים. כעת, כאמור, כל המשלחת יצאה שלילית לנגיף - והמשחק עתיד להתקיים כמתוכנן.

בתוך כך, הצוות גיבש עמדה לגבי השחקן שיעמוד בין הקורות, וככלל ההרכב למשחק סגור על פי האימון שהסתיים אחרי כניסת השבת (לחוסר שביעות רצונם של חלק מהשחקנים). נדמה היה כי מעמדו של אופיר מרציאנו ייפגע כתוצאה מהמשחקים האחרונים, אולם מאמן השוערים, קלאוס לינדנברגר המליץ לווילי רוטנשטיינר להמשיך לתת קרדיט לשוער היברניאן, וזה ככל הנראה מה שיקרה. כפי שפורסם בערוץ הספורט, המאמן דאג ליצור קשר עם מרציאנו, יממה אחרי הביקורת שהטיח בשוער, כשהאוסטרי אמר בשיחה ביניהם כי זו הייתה ביקורת בונה ולא ניסיון לפגוע בו אישית.

מחר תקיים הנבחרת אימון מסכם באצטדיון בו ייערך המשחק בפלזן. השחקנים התפלאו שרוטנשטיינר החליט על אימון בתוך בשבת ובצוות המקצועי הסבירו שניסו לקיים אימון קרוב לשעת המשחק. באימון תורגל ההרכב הבא: אופיר מרציאנו; אלי דסה, חאתם עבד אלחמיד, איתן טיבי, ניר ביטון, טאלב טוואטחה; ביברס נאתכו, דור פרץ, מנור סולומון; ערן זהבי, שון וייסמן. אייל גולסה בסופו של דבר בחוץ.

בלם הנבחרת, ניר ביטון, התייחס למשחק הקרוב: "אמנם במשחק הקודם נגד צ'כיה לא שיחקתי, אבל ראיתי אותו. זו נבחרת חזקה, נבחרת אירופית טיפוסית. יהיה משחק מאוד קשה, אבל אנחנו מאמינים בעצמנו. המטרה היא להישאר בדרג B".

בנוסף, שחקנה של סלטיק התייחס לאופוריה שעוברת על סקוטלנד בעקבות ההעפלה ליורו: "בירכנו אותם, ואני שמח מאוד בשבילם, אלה שחקנים שמשחקים איתי על בסיס יומיומי. כל המדינה היתה בציפייה, ואני בטוח שלמרות הסגר - הרחובות שם יהיו מפוצצים".

גם אייל גולסה שיתף בתחושות לקראת המשחק בצ'כיה ונזכר בהפסד לאותה יריבה 2:1 בישראל: "במחצית הראשונה היינו פחות טובים, הם עשו לחץ טוב ושלטו במשחק. בחצי השני היו לנו דקות טובות מאוד ואם נציג את היכולת של החצי השני, יש לנו סיכוי טוב". 

על כך שחזר לאחרונה לנבחרת אחרי היעדרות של כמה שנים, אמר קשרה של מכבי ת"א: "האווירה בנבחרת תמיד טובה. יש מרקם חברתי מצוין. חשוב לי באופן אישי לשחק כמה שיותר. סבלתי מקצת חוסר מזל שלא הייתי הרבה זמן בנבחרת, אני צריך לשמור על מקומי וכמובן כמה שיותר להצליח בנבחרת".

מעבר לעמדת השוער, רוטנשטיינר סגור פחות או יותר על ההרכב כשאיתן טיבי החלים והוא כשיר להתמודדות. זה לא מן הנמנע שמנור סולומון ישחק לצד ערן זהבי במערך של 5:3:2 כששון ויסמן יחכה להזדמנות מהספסל. למרות שחלוץ ויאדוליד מרשים באימונים, המאמן עדיין מתלבט בינו לבין אייל גולסה ב-11.

הנבחרת הגיעה אתמול לפלזן, יחד עם יו"ר ההתאחדות לכדורגל, אורן חסון, ואוסאמה חלאיילה שזומן על חשבון דאבור ועברה בדיקות קורונה כשהתוצאות יגיעו עד שעות הצהריים. במשלחת גם דיווחו כי אף גורם בנבחרת לא חש בתסמינים ומקווים כי כולם ייצאו שליליים. יש לציין כי הנבחרת תקיים היום (שישי) אימון במגרש סמוך למלון ומחר באצטדיון בו ייערך המשחק.

במשלחת סיפרו כי בניגוד למצב באוסלו, שם נאסר על שחקני הנבחרת והצוות לצאת מהמלון למעט אימונים ומשחק, צ'כיה נחשבת ל'מדינה אדומה' וישנו סגר להוציא מקומות חיוניים כמו סופרמרקטים ובתי מרקחת.