"אני יודע מה אתה שווה": השיחה בין ווילי למרציאנו

השוער ימשיך לקבל קרדיט ממאמן הנבחרת גם בצ'כיה. שחקנים ביקרו את המערך החדש: "לא נראה כל כך טוב". וייסמן וגולסה יתחרו על המקום האחרון בהרכב. נאתכו זכה לתמיכה

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  15.11.20 - 06:43

תגיות: נבחרת ישראל

תחילת כתבה

נבחרת ישראל השלימה את ההכנות שלה לקראת המשחק הערב (ראשון, 21:45) בפלזן מול נבחרת צ'כית חזקה, שיודעת שאיבוד נקודות יסיים עבורה את הסיפור מבחינת הסיכוי לסיים בראש בית. מצד שני, גם הכחולים-לבנים יודעים שכל תוצאה חוץ מניצחון, לא תוביל אותם לשום מקום.

כפי שפורסם בערוץ הספורט, המאמן ווילי רוטנשטיינר ימשיך לתת את הקרדיט לאופיר מרציאנו בין הקורות. האוסטרי קיבל חיזוק להחלטה ממאמן השוערים, קלאוס לינדנברגר, שקיים לא מעט שיחות עם שוער היברניאן שספג ביקורת על היכולת בהפסד לצ'כיה בארץ ובניצחון על סלובקיה בחוץ. "אני יודע מה אתה שווה וגם אתה יודע מה אתה יכול לתת", אמר רוטנשטיינר למרציאנו באחת השיחות ביניהם. השוער אמר למאמן כי הביקורת שהשמיע אחרי הניצחון מול הסלובקים ("צריך שוער שמביא נקודות") לא פגעה בו באופן אישי והוא לא לקח אותה למקומות שמשפחתו או חבריו לקחו. 

לפני היציאה לאימון המסכם, רוטנשטיינר ערך אסיפה טקטית ארוכה כהרגלו ודיבר גם על המערך החדש עליו חשב -5:4:1- כשמנור סולומון יהיה מתחת לערן זהבי, ואייל גולסה, ביברס נאתכו ודור פרץ יהיו שלישייה בקישור. "זה כמו מערך יהלום אבל זה לא היה נראה טוב כל כך באימון", אמר אחד השחקנים. לא מן הנמנע שברגע האחרון רוטנשטיינר יעדיף את שון וייסמן במקומו של אייל גולסה, אבל מצד שני, קשר מכבי ת"א שינה את המשחק עבור ישראל בסלובקיה והמאמן האוסטרי התלהב מהכושר שלו באימונים. שחקנים העידו שרוטנשטיינר נראה לחוץ יותר מהרגיל. "הוא מבין שנלחם על העתיד שלו".

אחרי הדברים שאמר אתמול קפטן נבחרת ישראל ביברס נאתכו, הוא זכה לתמיכה רחבה מהשחקנים ומהצוות. "לא כל שחקן היה מצליח להתנהל בצורה שביברס מתנהל עם הביקורות נגדו. נורא קל לדבר נגדו כי הוא לא מיוחצן", אמרו בנבחרת. נאתכו יערוך הערב את ההופעה ה-72 שלו וישתווה לעוזר המאמן אלון חזן במקום ה-14 בכל הזמנים, ויהיה רחוק שישה משחקים מכניסה לעשירייה ושבעה משחקים מלעבור את אייל ברקוביץ' שטען כי אין לו מקום בנבחרת.

על הנייר, צ'כיה פייבוריטית ברורה, אבל אם יש משהו שהנבחרת יכולה לשאוב ממנו עידוד הוא שיבוצו של השופט הסרבי, סרג'אן יובאנוביץ'. השופט ניהל את המשחק בו מנור סולומון כבש שער בניצחון הענק על ריאל מדריד בספרד. כמו כן, שפט את הניצחון הגדול של הפועל ב"ש על ויקטוריה פלזן בישראל, וגם במשחקים בהם שפט שחקנים ישראלים כמו חאתם עבד אלחמיד וניר ביטון בסלטיק או אליאל פרץ בוולפסברגר או הפועל חיפה באירופה, הישראליות לא הפסידו.

יו"ר ההתאחדות לכדורגל אורן חסון שהגיע שלשום לצ'כיה אחרי עצירה בקייב, עשוי לדבר עם השחקנים לפני המשחק ולהחדיר בהם אמונה שניתן לעשות הפתעה גם מול יריבה עדיפה. חסון הבהיר למקורביו כי ההחלטה על עתיד רוטנשטיינר כמנהל טכני תתקבל רק בסיום שני המשחקים הקרובים ורק לאחר שיחה עימו ועם הפורום המקצועי.

הרכב משוער: אופיר מרציאנו, אלי דסה, איתן טיבי, חאתם עבד אלחמיד, ניר ביטון, טאלב טאווטחה, ביברס נאתכו, דור פרץ, אייל גולסה (שון ויסמן), מנור סולומון, ערן זהבי.