"העליהום על נאתכו בלתי נסבל, מדובר בכוכב כדורגל"

מואנס דאבור תקף ב"5 באוויר": "לא מעריכים את ביברס מספיק. השחקן הראשון שקוטלים, זה אותו. הוא הקפטן הכי טוב שיכול להיות, ואני לא מבין מה רוצים ממנו?". וגם: הקורונה ("הרגשתי כאבי ראש"), התקרית עם ערן זהבי ("זה מאחורינו") והתייחסות לסוגיית ההמנון

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  15.11.20 - 16:15
תחילת כתבה

נבחרת ישראל תצטרך להסתדר ללא אחד משחקניה המשמעותיים ביותר: הערב (ראשון), יעלו השחקנים של ווילי רוטנשטיינר למשחק מול צ'כיה ללא מואנס דאבור. חלוצה של הופנהיים הפך בקמפיינים האחרונים לשחקן מפתח, אבל נמצא חיובי לקורונה ועל כן לא יוכל להשתתף במשחק ליגת האומות, שיתקיים בפלזן. לקראת המשחק, הוא התראיין ל"5 באוויר" - וסיפר על מצבו, נכון לעכשיו.

"לא סבלתי מחום", הוא סיפר על הידבקותו בנגיף, "אבל היו לי כאבי ראש חזקים, שבחיים לא היו לי. יום אחרי בדיקת הקורונה, הרגשתי שאני עייף. הרגשתי שמשהו לא בסדר, ושלחתי הודעה לרופא שאני מעדיף לחיכות בחדר לתוצאות. חששתי שחס וחלילה הדבקתי מישהו אחר. למזלי חאתם היה לידי, וכבר היה לו קורונה, כך שזה הפחית את הסיכויים".

"יש אכזבה גדולה שלא הגענו ליורו", הודה דאבור בעקבות ההחמצה בחודש שעבר, "בטח כשרואים שסקוטלנד או נבחרות קטנות אחרות העפילו. אני עדיין חולם להצליח עם הנבחרת. האמנו שאנחנו יכולים לנצח, אבל לא זלזלנו בסקוטלנד או היינו באופוריה". ומה באשר לצ'כיה? "במשחקים הקודמים נתנו פייט מול יריבות כאלה".

בהמשך, דאבור יצא להגנתו של קפטן הנבחרת, ביברס נאתכו: "לא מעריכים אותו מספיק", אמר עליו החלוץ. "השחקן הראשון שקוטלים, זה הוא. זה על גבול הבלתי נסבל, ואני מאמין שזה מעצבן גם אותו. כולם מחפשים את ביברס בתקשורת. הוא כוכב כדורגל, הוא חשוב גם במערכת וגם בחדר ההלבשה. הוא הקפטן הכי טוב שיכול להיות, ואני לא מבין מה רוצים ממנו".

שם נוסף שעלה בראיון - באופן טבעי - היה ערן זהבי. כזכור, בירידה למחצית במשחק הנבחרת מול סלובקיה התרחש עימות בין דאבור לזהבי, שהגיע לכדי קטטה של ממש. דאבור מרגיע את הרוחות: "זה מאחורינו. זה היה ויכוח על פס נכון או לא נכון, שנגרר לקללות ואיבדנו את זה. לשמחתנו, אנחנו שני אנשים בוגרים. ערן יזם את השיחה, הלכנו לחדר ופתרנו את זה תוך פחות מדקה. היה נראה שכולם בתקשורת חיכו לזה, זה לא צריך לקרות, אבל פתרנו את זה".

ומה באשר לתלות בזהבי? "אני לא חושב שכולם עובדים בשביל זהבי. אנחנו עובדים בשביל נבחרת ישראל. כולם למען אינטרס אחד".

ואי אפשר שלא היה להתייחס גם לסוגיית ההמנון. כזכור, השחקנים הערבים עלו לכותרות, לאחר שאייל ברקוביץ' - מי שהיה מועמד לאימון הנבחרת - טען כי "לא יכול להיות שקפטן הנבחרת לא ישיר את ההמנון". דאבור הגיב: "אף אחד לא יכול לצפות ממני לשיר 'נפש יהודי הומיה'. לא אמורים לצפות. כל יומיים או שלושה רוכבים על הנושא בתקשורת, אני לא מייחס חשיבות לרעש הזה. אני מכבד את ההמנון, אין לי שום דבר נגד אף אחד, אבל צריך לכבד את האמונה והדת שלנו".