"עם מאמן פחות מהוסס היינו משיגים יותר"

בנבחרת ישראל לא חסכו בביקורת על רוטנשטיינר: "לפחות אצל הרצוג שיחקנו התקפי". ההתאחדות תפצה את האוסטרי אם יעזוב. וגם: המאמן מתכנן מהפכה בהרכב מול סקוטלנד

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  16.11.20 - 06:44
תחילת כתבה

ההפסד אתמול לצ'כיה סגר סופית את סיכויי נבחרת ישראל לסיים במקום הראשון בבית, אבל מעבר לאיבוד הנקודות החשובות מול יריבה עדיפה, במשלחת העבירו ביקורת על ההכנה של ווילי רוטנשטיינר והמערך איתו פתח כשמנור סולומון תופקד לצידו של ערן זהבי בחוד והתקשה להביא בחצי הראשון את האיכויות שלו לידי ביטוי.

יו"ר ההתאחדות לכדורגל, אורן חסון קבע פגישה עם רוטנשטיינר לשבוע הבא כשרק לאחר שיקבל דוח מפורט ממנו עם סיכום הקמפיין הוא יקבל החלטה רשמית בקשר לעתידו. בניגוד ליושב ראש שלא מתראיין בשלב זה, בשיחות סגורות הביע חסון אכזבה וכפי שכבר פורסם בערוץ הספורט רוטנשטיינר לא מיועד להמשיך. "אצל הרצוג לפחות שיחקנו כל הזמן כדורגל התקפי" תקפו שחקנים בנבחרת, "עם מאמן פחות מהוסס היינו משיגים יותר".

רוטנשטיינר סירב לדבר על עתידו אבל גם הוא מבין שהסיכוי שיישאר הוא רק אם יסכים להתנתק מהנבחרת הבוגרת ולשמש כמנהל טכני. על אף שחסון מעוניין לראות אותו ממשיך בתפקיד זה, ישנם גורמים אחרים שהיו מעוניינים בעזיבתו. במקרה כזה אגב, על פי החוזה בין הצדדים ההתאחדות תצטרך לשלם לאוסטרי 700 אלף שקלים - פיצוי שנקבע מראש.

כעת, הפנים אל עבר סקוטלנד ורוטנשטיינר צפוי לבצע מהפכה ב-11. המערך עשוי להשתנות בעקבות הרחקתו של חאתם עבד אלחמיד שיחסר מול הסקוטים. ביברס נאתכו וטאלב טוואטחה עשויים לרדת לספסל אחרי שבנבחרת היו מרוצים מסאן מנחם ונטע לביא. גם שון ויסמן בתמונת ההרכב כאשר איתן טיבי יענוד את סרט הקפטן.

למרות שהפסד במשחק הקרוב עשוי לעזור לנבחרת בקמפיין הבא, למיקרופונים אמרו השחקנים כי המטרה הייתה ונשארה לא לרדת דרג. מצד שני ניצחון של סלובקיה על צ'כיה ואיבוד נקודות של ישראל יוריד את הנבחרת שלנו לדרג נמוך יותר שם סיכויי העפלה שלנו יעלו משמעותית. על אף המשחק הרגוע שלו אתמול בשער לא מן הנמנע שאופר מרציאנו יירד לספסל ואיתמר ניצן יפתח על חשבונו.

אז מי עשוי להיכנס לנעליים של האוסטרי? יוסי אבוקסיס, שלא קיבל הצעה מהפועל באר שבע הוא המועמד המוביל לרשת את מקומו של רוטנשטיינר, כשהמאמן זוכה להערכה רבה בפורום המקצועי. בכל מקרה המאמן הבא יחתום לארבע שנים וישתכר על פי התוכנית כ-70 אלף שקלים בחודש.