הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

אפשרות: ווילי רוטנשטיינר יאמן עד סוף מארס

חסון ייפגש עם האוסטרי בשבוע הבא. השחקנים בעדו, בהתאחדות מתנגדים ("נכשל במטרה"). וגם: האם המאמן בעצם כבר נפרד?

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  19.11.20 - 06:34
תחילת כתבה

שחקני נבחרת ישראל יבקשו מאורן חסון להשאיר את ווילי רוטנשטיינר כמאמן לפחות למשחקים הקרובים בחודש מארס - זה המסר שהועבר אתמול (רביעי) על ידי השחקנים, בראשם אלי דסה ומנור סולומון, אחרי הניצחון 0:1 על סקוטלנד שהשאיר את ישראל בדרג ב' של ליגת האומות.

בהתאחדות יקבלו החלטה סופית רק בסוף החודש, אז ייפגש האוסטרי עם יו"ר ההתאחדות לכדורגל. חסון היה רוצה שרוטנשטיינר יישאר בתפקיד של מנהל טכני, גם לאור העבודה כי ההתאחדות בכל מקרה מחויבת על פי החוזה שנחתם איתו לשלם לו שבע משכורות קדימה, בין אם יוחלט להשאירו ובין אם לא. "ווילי נכשל במטרה שהוצבה בפניו", נאמר בהתאחדות.

רוטנשטיינר לא פסל את תפקיד המנהל הטכני, אבל למקורביו אמר כי היה רוצה להמשיך על הקווים. לא מן הנמנע שמאחר ולנבחרת יש משחקים במארס ואז חופש עד ספטמבר, יקבלו בהתאחדות החלטה להשאירו בתפקיד המאמן עד אחרי המשחקים בעוד כארבעה חודשים ולאחר מכן, לקראת המשחקים בספטמבר, ימנו את יוסי אבוקסיס - המועמד המוביל מבחינת הפורום המקצועי.

יש לציין כי אחרי שריקת הסיום נכנס רוטנשטיינר לחדר ההלבשה וביקש מהשחקנים להתקרב אליו. "היה לי העונג להיות איתכם. אני עוד לא יודע מה יהיה, אבל אני גאה בכם. אם תמשיכו לשחק כמו היום, אז העתיד של הנבחרת יהיה ורוד". ביברס נאתכו עצר את המאמן ואמר באנגלית: "אתה מדבר כאילו זו הפעם האחרונה שאתה איתנו. אנחנו רוצים שתישאר המאמן". כמה מהשחקנים סיפרו מאוחר יותר: "זה היה נשמע כמו נאום פרידה, אבל אי אפשר לדעת".

בעניין אחר, כפי שפורסם בערוץ הספורט, שרן ייני הודיע על פרישה מהמדים הלאומיים אחרי 24 הופעות, ולכן כשנאתכו הוחלף אמש מול סקוטלנד הוא מיהר להעביר אליו את סרט הקפטן ולא לאיתן טיבי.

האחרון, שחגג השבוע יום הולדת 33, ימתין לראות אם יוזמן למשחקים הבאים לפני שיחליט על עתידו. מי שכבר הודיע כי הוא לא מתכוון לוותר על המקום שלו זה הקפטן הנוכחי, נאתכו, שאתמול רשם את המשחק הטוב ביותר שלו בקמפיין. מעבר לקשר, אופיר מרציאנו הציל את הנבחרת פעם אחר פעם והוכיח שהקרדיט שקיבל הגיע לו.

אגב, גם יו"ר ההתאחדות ירד לחדר ההלבשה, אבל לא דיבר על עתיד המאמן. חסון ביקש לומר כמה מילים על ייני והודה לחברים על השנים בנבחרת. חסון אמר: "אתה דוגמא ודמות לחיקוי לכל ילד שמתחיל לשחק כדורגל". אשתו של ייני הביאה עוגות לחדר ההלבשה שם הוקרן לו סרטון שנערך עבורו.