נאתכו: "עם היחס שיש פה בארץ, עדיף להישאר בחו"ל"

"רציתי לסיים את הקריירה בהפועל ת"א, אבל לא אחזור לישראל"; "אמרתי לסולומון שהוא צריך לקוות שאני וערן זהבי נישאר בנבחרת הרבה שנים כדי שנספוג את כל האש בשבילו". קפטן הנבחרת בראיון נוקב ב"מגרש פתוח" על הביקורות, הפרישה והאם ווילי צריך להמשיך

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  19.11.20 - 19:00
תחילת כתבה

ביברס נאתכו ידע הרבה רגעים גדולים בקריירה. אליפות עם הפועל תל אביב, הצלחות ברוסיה וביוון, אבל בשנים האחרונות הפך קפטן הנבחרת למטרה מרכזית לביקורות על כל כישלון שלה ומתברר שזה נמאס לו.

בראיון ל"מגרש פתוח", נאתכו נשאל על חזרתו של בירם כיאל לבני סכנין ועל הדרך גם האם הוא מתכנן לשוב לישראל בקרוב, והתשובה הייתה מאוד מפתיעה: "אני לא רואה את עצמי מסיים את הקריירה בישראל, רציתי לסיים בהפועל ת"א, אפילו לעונה אחת, אבל כשאני רואה את היחס שנותנים בארץ לאנשים שמגיעים אני רוצה להישאר בחוץ".

גם כשדיבר על הצלחתו של מנור סולומון בנבחרת ושער הניצחון שלו מול סקוטלנד, על הדרך נאתכו סיפק עקיצה למבקרים: "אחרי צ'כיה אמרתי לו שהוא צריך להתפלל שאני וערן זהבי נישאר כמה שיותר שנים בנבחרת בשביל שאנחנו נספוג את כל האש והוא יוכל להתרכז בכדורגל. אין שאלה שהוא צריך להיות הבורג המרכזי, אבל אי אפשר להלחיץ אותו. זה עניין של זמן עד שיהיה שחקן טופ עולמי, אבל הוא צריך להתפתח בשקט ורוגע".

אמש (רביעי), שרן ייני פרש מהנבחרת ובניגוד אליו נאתכו משוכנע שזמנו טרם הגיע: "מאז גיל 26 אני שומע שאנשים מנסים להפריש אותי. אני בסך הכל בן 32, זה עדיין גיל צעיר יחסית. אני עדיין יכול לשחק כמה שנים. יהיו החלטות בנבחרת, נחכה ונראה מה יהיה. לא צריך לזרוק דברים באוויר. גם אני בגיל 23, 24 אמרתי שגיל 32 זה גיל לפרוש מהנבחרת כדי לנוח ולקבל אוויר, אבל אני מרגיש טוב ושסומכים עליי בנבחרת. יהיו החלטות שיילקחו וגם אני אקח אחת".

בנוסף, נאתכו הצביע על השינוי תחת ווילי רוטנשטיינר: "הרבה אנשים לא יודעים איך הנבחרת התנהלה בשנים האחרונות. השחקנים קיבלו את כל התנאים להציג את היכולת הכי גבוהה שלהם וזה בא לידי ביטוי על המגרש".

"אנשים אוהבים לזלזל ולהוריד מכולם את מה שהם עושים. הוא בנאדם שעשה משהו בחיים שלו, קידם את אוסטריה לטופ של אירופה אז צריך לתת לו טיפה כבוד", הוסיף נאתכו. "הוא יכול לשפר גם את הנבחרת. הוא מקצוען במאה אחוז ולא מקשיב לרעשי רקע. גם אם הפסדנו הוא יודע להרים אותנו ולהגיד שלא קרה כלום. אי אפשר להגיד עליו מילה אחת רעה מקצועית".

והאם הוא צריך להמשיך? "יש מקבלי החלטות בהתאחדות, אבל בתור הקפטן אני לא רואה אחד שלא היה שמח שווילי ימשיך לקמפיין אחד נוסף לפחות", הכריז נאתכו.


על קמפיין ליגת האומות: "שיחקנו מול נבחרות גדולות מאיתנו והתמודדנו איתן יפה. סיימנו מקום שלישי בבית קשה עם שבע נקודות וזה מכובד מאוד".

על קמפיין מוקדמות היורו המאכזב בו ישראל סיימה חמישית והפסידה בפלייאוף העליה בפנדלים: "ברור שתוצאות זה הכי חשוב, אבל אנחנו נמצאים שנים אחורה מכולם. אם היינו עולים ליורו אי אפשר היה להגיד שישראל התקדמה. זה היה ניצול של הסיטואציה ואחרי זה היינו מחכים עוד 40-50 שנה עד לטורניר גדול. צריך להמשיך לבנות".

ומה היה לו להגיד על החזרה של כיאל לסכנין? "ידעתי על הצעות שהיו לו והכיוון שיש לו. הופתעתי שחתם בסכנין, גם הוא הופתע. בירם שחקן מנוסה בגיל שיש לו משפחה וילדים, הוא החליט שזה הזמן וזה מובן", חתם.