לא פה אחד: זוארץ התנגד למינוי רוטנשטיינר

אלי כהן, אלי אוחנה ואורן חסון היו בעד ההארכה למאמן

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  21.12.20 - 17:10
תחילת כתבה

אחרי ההחלטה מהבוקר (שני) כי ווילי רוטנשטיינר ימשיך כמאמן נבחרת ישראל לשנתיים הבאות עם אופציה להארכה בשנתיים נוספות, כעת נודע מי היו האנשים מוועדת האיתור שהיו בעד המהלך להאריך לו את החוזה, ומי היה נגד.

ההחלטה התקבלה ברוב קולות, אבל לא פה אחד. אלי כהן, אלי אוחנה ואורן חסון היו בעד המהלך. שינו זוארץ התנגד. זוארץ הסביר את ההתנגדות שלו: "חשבתי שווילי רוטנשטיינר צריך להמשיך בתפקיד המנהל הטכני. הבעתי את דעתי בישיבות הוועדה, שהיו פוריות, מעמיקות ומעל לכל מכבדות כל עמדה. רוטנשטיינר תורם רבות להתפתחות הכדורגל שלנו ואני מאחל לו הצלחה בתפקידו כמאמן הנבחרת. אמשיך כמובן להיות חלק מוועדת האיתור ולתרום כמיטב יכולתי והבנתי".

יו"ר ההתאחדות לכדורגל, אורן חסון, הוסיף: "אני מודה לחברי הוועדה על הזמן שהשקיעו ועל הדיונים הענייניים, המקצועיים והמפרים. ווילי רוטנשטיינר הרשים אותנו בתקופה בה אימן את נבחרת ישראל במשחק פלייאוף ליגת האומות, בו הפסדנו בדו קרב פנדלים לסקוטלנד, ובמשחקי הנבחרת בליגת האומות בדרג ב'".

"סגנון המשחק של הנבחרת, האימונים המוקפדים, החיבור לשחקנים וכמובן, העובדה שנמשיך להיות חלק מדרג ב' המאתגר – כל אלה עומדים לזכותו", הוסיף חסון. "אנחנו מאמינים כי הוא האדם הנכון להוביל את הנבחרת בטורניר מוקדמות מונדיאל 2022, לחזק את חילופי המשמרות בסגל, להמשיך בכדורגל יוזם ולקדם את הנבחרת בדירוג העולמי. ביום חמישי הקרוב נביא בפני הנהלת ההתאחדות לכדורגל את המלצתנו למנות את רוטנשטיינר למאמן הנבחרת ונאחל לו ולנו כבר עתה הצלחה".

כפי שנכתב הבוקר, יו"ר ההתאחדות אורן חסון נפגש עם המאמן שדחה את נסיעתו לאוסטריה והעביר לו את רצונו. חלק מחברי וועדת האיתור שלא ידעו על הפגישה בין השניים זעמו. "יש פה וועדה שלא שווה כלום. אם זה היה תלוי בי, רוטנשטיינר לא היה המאמן, אלא מנהל טכני", כך אמר אחד מחברי הוועדה.

כזכור, רוטנשטיינר הגיע להתאחדות לכדורגל כדי להיות המנהל הטכני. תחילה סירב יו"ר ההתאחדות לכדורגל, אורן חסון להאריך לו את החוזה ורצה להחתים מאמן ישראלי, אך בשל הקורונה והבעיה הכלכלית, בחר חסון להשאיר את רוטנשטיינר שנכשל בתפקידו.

גורמים בהתאחדות ביקרו את ההחלטה וטענו: "רק בישראל, מאמן לאומי שנכשל - ממשיך". חשוב לציין כי האוסטרי אינו נמצא ביחסים טובים עם לא מעט גורמים בהתאחדות, אבל נהנה ממערכת יחסים טובה מול יושב הראש.

חלק מההחלטה להשאירו קשורה בעובדה כי על ההתאחדות לשלם לו במקרה של עזיבה פיצוי של 700 אלף שקלים. למרות הרצון להחתים מאמן לארבע שנים, החליט חסון על שנתיים עם אופציה. כעת סוגיית המנהל הטכני עומדת על הפרק ורוטנשטיינר יקבל סיוע כדי להמשיך ולבנות את תכניתו. מי שיעזור לו יהיה רונן הרשקו ששימש בתפקיד בכיר בפיפ"א בניו זילנד ואוסטרליה ושב להתאחדות לכדורגל לאחרונה.