הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מרקו בלבול מונה לעוזר מאמן נבחרת ישראל

גם רופרט מרקו האוסטרי יסייע לווילי. חזן יאמן את הצעירה. וגם: המשכורות

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  04.03.21 - 12:07
תחילת כתבה

הושלם הצוות המקצועי שיוביל את נבחרת ישראל בקמפיין מוקדמות מונדיאל 2022. ההתאחדות לכדורגל הודיעה היום (חמישי) כי מרקו בלבול ורופרט מרקו האוסטרי מונו לתפקיד עוזר המאמן. אלון חזן, עוזרו לשעבר של ווילי רוטנשטיינר ושל אנדי הרצוג, יעבור לאמן את הנבחרת הצעירה. שאר חברי הצוות בנבחרת הבוגרת: קלאוס לינדנברג (מאמן שוערים), ערן שדו (מאמן כושר), לירון גלאט (אנליסט), רוני גוטליב (מדע ספורט), רוג'ר ספריי (Roger Spry, פיסיולוגיה).

אגב, בלבול, שיהיה עוזר המאמן השני (רופרט מרקו יהיה הבכיר יותר), יעבוד במשרה מלאה של כ-25,000 אלף ש"ח בחודש. יתר הצוות יקבל שכר יומי לפי התכנסות. הישראלים יקבלו 96 ש"ח ברוטו לשעה. הזרים 500 יורו ביום. על אף שמדובר במשרה ציבורית, בהתאחדות לכדורגל סירבו להתייחס למספרים.

אורן חסון, יו"ר ההתאחדות, אמר: "נעשה מאמץ גדול מאוד מצד ההתאחדות לכדורגל להעמיד את הצוות המקצועי הטוב ביותר עבור הצלחת הנבחרת בקמפיין הקרוב. אני משוכנע כי השילוב בין החברים הוותיקים בצוות לאלה החדשים יוכיח את עצמו ונבחרת ישראל תמשיך להתקדם וליהנות מדפוסים מקצועיים ברמה הגבוהה ביותר. חברי ועדת האיתור החליטו להמליץ להנהלת ההתאחדות לכדורגל על מינויו של אלון חזן למאמן הנבחרת הצעירה ואני רוצה להודות לו כבר עתה על תרומתו לאורך השנים לנבחרת הבוגרת ועל היותו איש צוות נפלא".

מרקו, שיגיע כאמור מאוסטריה, ישתכר על בסיס יומי בנבחרת ויצטרף למסעות המשלחת ולמחנות אימונים בארץ ובחו"ל. על פי הערכות מדובר ב-800 יורו ליום לא כולל טיסות ותנאים נלווים. "זה האיש שווילי בחר. משרת עוזר המאמן היא משרת אמון כך שאין לנו בעיה כל עוד אנחנו עומדים בתקציב", אמרו בהתאחדות. על מועמדותו של מרקו פורסם לראשונה בערוץ הספורט .

בתוך כך, יילה חוס שוחח אתמול עם נציגי ההתאחדות לכדורגל והצדדים החלו במו"מ כספי. ההולנדי, שעל מועמדותו פורסם לראשונה בערוץ הספורט, הביע נכונות להצטרף וכעת עברו הצדדים למו"מ הכספי שמתנהל מול סוכנו. חוס זכה לתמיכה פה אחד של חברי הפורום המקצועי בינהם אורן חסון, שינו זוארץ, אלי אוחנה ואלי כהן (השריף).

הנבחרת תתכנס ב-21.3 לקראת משחקי הבית במוקדמות המונדיאל מול דנמרק וסקוטלנד כשבסוף החודש תמריא למשחק שלישי בבית מול מול מולדובה. רוב הליגיונרים יגיעו להכנסות רק יום לאחר מכן בשל משחקים בליגות השונות. יממה לפני סקוטלנד ייערך ליל הסדר ואותו כמובן יעשו השחקנים והצוות בבית מלון ולא עם המשפחות.

ווילי רוטנשטיינר אמר אחרי המינויים: "אני מרוצה מאוד מהצוות שהורכב, מההשקעה של ההתאחדות לכדורגל לטובת העניין, ומשוכנע כי התרומה של כל אחד מהם תיצור שלם הגדול מסך חלקיו. הצירוף של מרקו בלבול, אתו עבדתי כאשר היה מאמן הנבחרת הצעירה והניסיון שלו באימון קבוצות בישראל ומעבר לים, יוסיף לנבחרת כוח משמעותי. חבל לי שאלון חזן לא ימשיך איתנו, אבל אני שמח עבורו ועבור ההתפתחות שלו כמי שיוביל את הנבחרת הצעירה, הקשר המקצועי והחברי בינינו יימשך כמובן".

מרקו בלבול הוסיף: "אני רואה בהצטרפות לנבחרת הבוגרת זכות גדולה וחלק מרכזי בהמשך ההתפתחות המקצועית שלי. עבדתי עם רוטנשטיינר זמן לא מבוטל, היו לנו מאות שעות של שיחות על כדורגל והדרכים בהן ניתן לקדם את הנבחרות והשחקנים שלנו וכולי תקווה שכבר בקמפיין הקרוב נזכה להצליח יחד, לטובת הנבחרת ומעל לכל לטובת הכדורגל שלנו. לבשתי שנים רבות את המדים הלאומיים, וזה עדיין יהיה מרגש במיוחד כבר מהאימון הראשון עם הנבחרת הבוגרת".

אלון חזן התייחס לשינוי בתפקיד שלו: "אני מודה לחברי ועדת האיתור על ההחלטה להמליץ עלי כמאמן הנבחרת הצעירה. אני שמח לקבל עלי את התפקיד החשוב הזה, זאת גאווה עצומה עבורי כמי שהתחיל את עבודתו בנבחרת נערים ב'. הזכות לייצג את הכדורגל שלנו ואת מדינת ישראל אינה מובנת מאליה לעולם עבורי - לא כשחקן, לא כמאמן. יש לנו משימה לא קלה בנבחרת הצעירה, אבל עומדים לרשותי שחקנים מאוד מוכשרים. אני מודה על התקופה בנבחרת הבוגרת, על הידע שצברתי ועל העבודה עם אנשי מקצוע מובילים ושחקנים נדירים באיכויות המקצועיות ובאישיות שלהם. חשוב לי להודות לאנדי הרצוג שבחר בי כעוזר המאמן שלו וכמובן גם לווילי רוטנשטיינר, למדתי מהם המון. אני מייחל להצלחת נבחרות הייצוג שלנו ואתרום ככל יכולתי כדי שזה יקרה".