"יכולים להפתיע": שיחת המוטיבציה של רוטנשטיינר

המאמן ניסה החדיר אמונה בשחקני הנבחרת, הבהיר לצוות ש"למד מטעויות" ושוחח ארוכות עם זהבי ומנור. וגם: ההכנות המקצועיות, הכרטיסים והדרישה המוזרה של אנשי בלומפילד

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  24.03.21 - 07:21
תחילת כתבה

עם הרבה אמונה ותכנית משחק שעושה רושם שנקבעה כבר, נבחרת ישראל מוכנה לפתיחת קמפיין מוקדמות מונדיאל 2022 שייערך בקטאר. שחקני הנבחרת והצוות מחכים לתוצאות בדיקות הקורונה שעברו אתמול (שלישי) לקראת חצות, כשרופא המשלחת דיווח כי אין לאף גורם תסמינים וכולם חשים בטוב.

בניגוד לקמפיין הקודם, יומיים לפני המפגש הראשון בקמפיין מול דנמרק - ווילי רוטנשטיינר לא מתלבט לגבי ההרכב שיפתח. על אף שתרגל לסירוגין את דור פרץ ונטע לביא לצד ביברס נאתכו ומנור סולומון בשלישיית הקישור, המאמן האוסטרי, עושה רושם, מעדיף את קשר מכבי ת"א והמועמד הבולט לשחקן העונה הסדירה ב-11.

רוטנשטיינר העביר לצוות שלו מסר לפיו בקמפיין הזה גם שחקנים בכירים לא ישחקו 90 דקות בכל המשחקים הצמודים. המשמעות היא ששחקנים כמו איתן טיבי, מואנס דאבור וביברס נאתכו יעלו גם מהספסל במקרה הצורך במשחקים מול סקוטלנד או מולדובה. "למדתי מטעויות", אמר המאמן לצוות שלו.

אחרי שדיבר על הצורך באמונה ועל ביחד, המאמן הלאומי עבר לדבר טקטית. הוא סקר את רשימת שחקני הנבחרת היריבה ובעיקר דיבר על המערך של דנמרק. "הם משחקים 4:3:3, אבל לפמים גם יעברו ל-4:4:2", אמר רוטנשטיינר, שהבהיר כי הנבחרת שלנו לא תשחק רק עם שלושה בלמים - אלא גם עם שני קשרים אחורים, כשבמשחק הראשון נאתכו יצטרף למאמץ ההגנתי.

"לא סתם הנבחרת הדנית במקום ה-12 בדירוג, יש להם שחקנים מצוינים בקבוצות הכי טובות באירופה - אבל בכדורגל הכל אפשרי, אפשר להפתיע", אמר המאמן האוסטרי, שבונה על הכוכב של הנבחרת, ערן זהבי, אותו הוא אף לקח לשיחה אישית וביקש ממנו לעודד גם אם במהלך המשחק דברים יילכו פחות טוב.

בצוות לא אהבו את הדרישה של אנשי אצטדיון בלומפילד שלא להתאמן ברחבות, אלא רק מ-16 ל-16, כדי לשמור על איכות הדשא. נכון להבוקר, 400 כרטיסים נותרו למכירה. 30 אחוז מהכרטיסים הועברו במסגרת הזמנות לצוותי הרפואה שסייעו בקורונה. חלק מאותם צוותים לא נרשמו ולכן ייתכן שיהיה ניתן למכור כרטיסים נוספים לקהל הרחב.

מי שינהל את המשחק יהיה השופט האנגלי, קרייג פאוסון, שרק לפני שלושה ימים ניהל את משחק הגביע בו ניצחה לסטר את מנצ'טסר יונייטד. לפני כן, פאוסון שפט בניצחון של ליברפול על וולבס בליגה ובסה"כ ניהל העונה 16 משחקים בפרמייר-ליג. זו הפעם הראשונה שהוא שופט ראשי במשחקה של ישראל, אחרי ששימש כשופט הרביעי במשחק במקדוניה הצפונית ב-2016, בו ניצחה הנבחרת הישראלית 1:2 משערים של תומר חמד וטל בן חיים בעידן אלישע לוי. 

ההרכב המשוער: אופיר מרציאנו; אלי דסה, איתן טיבי, ניר ביטון, חאתם עבד-אלחמיד, סאן מנחם; ביברס נאתכו, דור פרץ, מנור סולומון; ערן זהבי, מואנס דאבור.