"ניתן הכל למענכם": המסר של ווילי רוטנשטיינר לקהל

רגע לפני משחק הנבחרת מול דנמרק, מאמן הנבחרת בטור חגיגי: "זו זכות גדולה אבל גם אחריות, נייצג את הכדורגל בכבוד. מחכים לכם על הדשא, יחד נכתוב סיפור הירואי נוסף"

ווילי רוטנשטיינר  25.03.21 - 11:48
תחילת כתבה

הבחירה בי כמאמן נבחרת ישראל היא זכות גדולה, שמביאה עמה גם אחריות עצומה. מדינה שלמה מביטה עלי, על השחקנים, על הצוות כולו, ומצפה מאתנו לייצג אותה ואת הכדורגל שלה בכבוד. בכל רגע, על המגרש ומחוצה לו, האחריות, החובה, הזכות, הכבוד, מניעים אותנו לעשות את הטוב ביותר. כך היה בקמפיין ליגת האומות האחרון בו התמודדנו עם נבחרות בכירות מאתנו, כך יהיה בקמפיין מוקדמות מונדיאל 2022.

אנחנו תמיד מכוונים גבוה ככל האפשר, מדגישים את הרווח האפשרי ולא את ההפסד, מזהים אפשרויות ולא מתמקדים בבעיות. יודעים שהמשימה קשה, ובאותה נשימה אפשרית. הצבנו לעצמנו פרמטרים ברורים, שאם נדע ליישם אותם נצליח גם להגיע ליעדים שלנו: יצירתיות, אינטנסיביות גבוהה, מאבק על כל כדור, שיפור בכל פעולה ולעולם לא לוותר על המשחק באף שלב - מהדקה הראשונה ועד לשריקת הסיום.

נבחרת ישראל הבוגרת היא היהלום שבכתר ויש לה השפעה עצומה על תדמית הכדורגל שלנו. כל אחד מהשחקנים בנבחרת, כל אחד מאנשי המקצוע, שואל את עצמו מה הוא יכול לעשות טוב יותר למען קידום הנבחרת והכדורגל הישראלי. העוצמה שלנו היא ברוח הקבוצתית, בחדר הלבשה מאוחד, במנטאליות המנצחת, בביסוס פילוסופיית המשחק שלנו, בהשתפרות מתמדת ועקבית. כל אחד מאתנו חייב לזכור כי הוא מהווה מודל לחיקוי עבור צעירים שבעתיד ילבשו את המדים הלאומיים. לא תמיד נחגוג ניצחונות, אבל לעולם נשאף להשיג אותם.

אני אדם אופטימי מטבעי, שמאמין כי עבודה קשה, דרך ואמונה מובילות בסופו של דבר להשגת המטרות. בשנתיים האחרונות שלי בישראל הכרתי אנשים ונשים נפלאים, גאים במדינתם, בכדורגל שלה ובנבחרות הלאום. ההתאחדות לכדורגל אחראית לרפורמות משמעותיות בענף, להשקעה כספית גדולה, במטרה להעמיד עבור הנבחרת את התנאים האופטימליים להצלחה. החיבור הזה, כך אני משוכנע, יוביל אותנו במהרה להתקדם בדירוג העולמי ולהרבה ערבים שמחים יחד באצטדיונים.

את המשחקים בקמפיין ליגת האומות האחרון ערכנו באצטדיונים ללא קהל. המאבק בנגיף הקורונה כפה עלינו פרידה ממושכת מהאוהדים, הכוח האמיתי, הייחודי והכל כך חשוב עבורנו. עתה, בדרך לניצחון על הנגיף, מתאפשר לכם לשוב ולהיות אתנו. עדיין במספרים צנועים, אבל המפגש אתכם הוא משהו שאני והשחקנים כל כך מצפים לו. ברור לנו שתהיו מאחורינו, תעודדו, תתמכו, תתנו הכל ביציע לטובת הנבחרת. אנחנו, אני מבטיח, ניתן הכל על כר הדשא למענכם ולמען מי שתומך בנו גם מבלי שהתאפשר לו להגיע לאצטדיון.

המורשת של האומה הגאה הזאת, כך למדתי, עשירה בסיפורי ניצחון הירואים של מעטים מול רבים. עכשיו עלינו לכתוב פרק נוסף. אנחנו, יחד אתכם, אלה שנגרום לזה לקרות.