עופרי ארד ודור פרץ תורגלו כבלמים לקראת סקוטלנד

שחקנה של מכבי ת"א יוסט אחורה במקומו של אבו חנא, רגישות במפשעה לאלחמיד - הופעת בכורה לבלם חיפה ב-11 של רוטנשטיינר. לביא יעלה בקישור, ההרכב המלא בפנים

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  27.03.21 - 18:06
תחילת כתבה

כמו כל עם ישראל, גם נבחרת הכדורגל תשב הערב (שבת) לארוחת ליל הסדר - אבל בעוד אנחנו נשב בסעודה משפחתית, השחקנים יהיו יחד בבית מלון בת"א, שם ישלימו את ההכנות לקראת המשחק מול סקוטלנד מחר בבלומפילד.

על פי השחקנים, ישנו לחץ גדול לקראת המשחק, כשברור שאיבוד נקודות בו יקשה על השגת המטרה שהציב ווילי רוטנשטיינר: סיום הקמפיין במקום השלישי לפחות. אחרי האסיפה הטעונה שנערכה אמש לשחקנים, עליה פורסם באתר ערוץ הספורט, היום כבר יתרכזו בצוות בהכנה הטקטית למשחק מול הסקוטים.

ווילי רוטנשטיינר כבר תרגל מספר שינויים לקראת המפגש עם סקוטלנד, חלקם כפויים: דור פרץ יפתח במרכז ההגנה כבלם, כשגם עופרי ארד יקבל הזדמנות, מאחר וחאתם עבד אלחמיד סובל מרגישות במפשעה ואינו מתאמן; נטע לביא ימלא את מקומו של אייל גולסה הפצוע בקישור, ושון וייסמן יפתח בחוד לצידו של ערן זהבי.

בנבחרת מקווים כי בלם הפועל ב"ש יהיה כשיר למשחק נגד מולדובה, אבל עדיין סקפטיים. מתן בלטקסה עשוי גם הוא לקבל זימון לקראת המשחק בשבוע הבא

ההרכב המלא: אופיר מרציאנו; אלי דסה, איתן טיבי, דור פרץ, עופרי ארד, סאן מנחם; נטע לביא, ביברס נאתכו, מנור סולומון; שון וייסמן, ערן זהבי.

תוצאות בדיקת ה-MRI שעבר אייל גולסה, שאמור היה לפתוח מול סקוטלנד, גרמו לווילי רוטנשטיינר ללכת על תוכנית ב'. מנהל הנבחרת זימן לבירם כיאל בדיקת קורונה דחופה ובמשלחת חיכו לתוצאות, שהגיעו רק כמה דקות לפני כניסת השבת. עוד קודם לכן, המאמן הלאומי שוחח עם כיאל והבהיר לו כי הוא לא מגיע ככינור ראשון ולא מן הנמנע שלא ישחק.

את כיאל, שעבר עונה לא פשוטה עם לא מעט פציעות, זה לא עניין. הוא רצה לחזור לנבחרת, גם אם זה אומר לשבת על הספסל ולחכות להזדמנות. בשיחה בין השניים אמר כיאל למאמן כי הוא מודע לתהליך ההצערה של הנבחרת ומבחינתו אם יצטרכו אותו, הוא יעמוד לרשותו.

רוטנשטיינר לא אהב את הביקורות שהוטחו בו, אבל גם יודע שניצחון מחר יגרום לאנשים לשנות את דעתם. המאמן ימשיך במערך שלושת הבלמים למרות שנשמעו טענות גם מתוך חדר ההלבשה. בחלק ההתקפי, מואנס דאבור ינסה להתאמן היום ואם יצליח להשלים אימון מלא יהיה בסגל. השחקנים קיבלו אתמול אפשרות להזמין את המשפחות למלון למספר שעות. כל הכרטיסים למשחק מחר נמכרו כש-30 אחוזים מהם, כמו גם במשחק הקודם, הועברו לצוותי הרפואה שנלחמו ימים כלילות בנגיף הקורונה.

דניס אייטקין ישפוט את המפגש מחר, ואם נבחן את התוצאות שלו בעבר עם קבוצות ישראליות אפשר להיות אופטימיים. הגרמני שפט את הנבחרת פעם אחת ב-2016, ובמפגש זה ישראל רשמה 0:3 גדול על אלבניה בחוץ. שנתיים קודם לכן אייטקין שפט את מכבי ת"א במוקדמות הליגה האירופית, כשהצהובים רשמו 1:3 על אסטרס טריפוליס.