רוטנשטיינר: "אסור לנו לחזור על הטעויות בהגנה"

אחרי ההפסד מול הדנים בחמישי, מאמן נבחרת ישראל מתכונן לסקוטלנד: "ננסה לשפר את הבקעת השערים מחר, מכירים אותם". נאתכו: "אם נשתפר בפס האחרון, נוכל להבקיע"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  27.03.21 - 16:55
תחילת כתבה

אחרי שפתחה ברגל שמאל מול דנמרק, נבחרת ישראל רוצה להתחיל מחדש כבר במשחק השני: מחר (ראשון, 21:45) היא תארח בבלומפילד את נבחרת סקוטלנד, במטרה להשיג 3 נקודות ראשונות בקמפיין מוקדמות המונדיאל בקטאר 2022. הערב, ערכה הנבחרת מסיבת עיתונאים רשמית, בה התייחסו המאמן ווילי רוטנשטיינר והקפטן ביברס נאתכו למצב, גם בראי המשחק הקודם וגם לקראת המשחק הבא.

"אנחנו מקצוענים וחוו בקריירה הפסדים", אמר בתחילת המסע"ת נאתכו, "זה כדורגל וצריך לשכוח את מה שהיה, ולנצח את המשחק הבא". באשר ליריבה אמר הקפטן: "הם לא פייבוריטים, יש שוויון כוחות בבית שלנו. אם נשחק את הכדורגל שלנו, יהיה לנו סיכוי לנצח".

בהמשך, הגיב גם לביקורת שספגה הנבחרת על שיטת שלושת הבלמים ואמר: "רק בארץ זו נחשבת שיטה הגנתית. ברור שנגד סקוטלנד נצטרך לתקוף יותר, ואם נשפר את הסיומת והפס האחרון, נוכל גם להבקיע. אנחנו מכירים את הסקוטים מצוין", התייחס נאתכו לנבחרת אותה פגש שלוש פעמים בשנתיים האחרונות. הם נבחרת לא פחות טובה מאיתנו, ואנחנו מסתכלים ומאמינים בעצמנו".

ווילי רוטנשטיינר, המאמן, התייחס ראשית למשחק מול דנמרק: "אני לא מבין את הביקורת שהיתה עלינו. שיחקנו מצוין, והם כבשו שער מטעות. היו המון דברים חיוביים במשחק הזה. דנמרק היו תחת לחץ אדיר, אבל לא הצלחנו לכבוש. זה לא ריאלי שאנחנו נשלוט בכל המשחק מול דנמרק או שהם ישתלטו בכל המשחק נגדנו. הגענו למצבים ולא כבשנו ואנחנו ננסה לשפר את זה מחר".

באשר לסקוטלנד, אמר האוסטרי: "זה נכון עבור שני הצדדים. אנחנו נצטרך להתחיל מהתחתית. המטרות שלנו לשחק מהר יותר, אנחנו צריכים להשתמש יותר בטכניקה שלנו וגם באגריסיביות שלנו כשהכדור לא נמצא אצלנו. אנחנו פוגשים 8-9 שחקני פרמיירליג ואם נעניק להם הזדמנות הם יענישו אותנו. במיוחד אסור לנו לבצע טעויות נוראיות בחלק האחורי"

בהמשך, התייחס גם להחלטה לזמן את בירם כיאל לסגל במקומו של אייל גולסה: "הזמנתי את בירם בגלל שהוא מנוסה. שקלתי לזמן גם את רפאלוב במקום דאבור, אבל הפציעה שלו לא היתה חמורה מספיק".  בקשר לדור פרץ, ענה: “אני חושב שהוא עשה עבודה טובה מאוד, הוא היה מצוין בקו האחרון של הקישור וגם בקו הראשון, יש דיון אמיתי על כך בקרב צוות האימון, אבל עדיין לא החלטתי באיזה עמדה אני אשתמש בו”.

"אנחנו חייבים להיות מוכנים מבחינה מנטלית. יש מולנו יריבה מאוד חזקה. אפשר לראות במשחקים הבינלאומיים שאי אפשר לשלוט במשחק כל הזמן. אנחנו צריכים לשמור על איכות המשחק וזה לא הפסיק מול סקוטלנד כשזה היה במשך רק 35 דק'. אם אנחנו נשלוט בחצי/רוב חלקי המשחק אנחנו נוכל להתקדם לצעד הבא".