"ווילי פחדן. הנבחרת לא מעניינת אף אחד"

השיטה, המאמן הלאומי ומי שצריך להיות המחליף. שרף מסכם

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  29.03.21 - 07:45
תחילת כתבה

אם היה מנצח, ייתכן שווילי רוטנשטיינר היה קוטף את מלוא הסופרלטיבים - אבל איבוד הנקודות מול סקוטלנד הוביל למטח ביקורות נוסף לעברו של המאמן הלאומי. הפעם, הראשון לבקר היה מאמן הנבחרת בעבר ופרשן ערוץ הספורט, שלמה שרף, שלא חסך מהאיש על הקווים.

"גם הסיכוי למקום השלישי נגמר", פתח המאמן הלאומי לשעבר את דבריו. "אם אנחנו לא מצנחים בבית, חבל על הזמן שלנו. גם היום (אמש) המאמן המשיך עם אותה שיטה, הוא שם את השחקן הכי טוב בנבחרת, מנור סולומון, מגן שמאלי בסוף המשחק. זה נראה לך הגיוני? המאמן שלנו לא הגיב, הוא לא שינה את המערך. למה בבית הוא לא מחפש לנצח? למה צריך שלושה בלמים?".

"הסקוטים באו להעביר את המשחק הזה, הם לא לחצו את השחקנים שלנו", המשיך שרף. "הנבחרת הסקוטית בנתה את המשחק לנקודה, זה מה שהיא רצתה להשיג, במחצית השנייה היא שינתה את השיטה והייתה קרובה לנצח גם. אני נותן לווילי ציון נכשל, הוא צריך לקחת את כל הצוות שלו ולנסוע הביתה. הוא לא אשם, מי שמינה אותו אשם, מה שהוא עושה יכול לעשות כל מאמן ישראלי. לא צריך בשביל זה מנהל טכני, הוא פחדן, הוא המשיך לשחק עם חמישה שחקנים בהגנה".

כשנשאל מה צריך לעשות כעת, ענה שרף: "להחליף אותו עכשיו. בחצי שנה הקרובה אין כדורגל לנבחרת, אין משחקים, תנו לנו מאמן אחר. דרך הטלפון הייתי מאמן יותר טוב ממנו. צריך להחיות את הנבחרת מחדש, להחזיר אותה לקהל, האוהדים אפילו לא יודעים שהיה משחק. הנבחרת לא מעניינת אף אחד, צריך להחזיר את העניין, ומי שיכול לעשות זאת הוא אייל ברקוביץ'".

לסיכום, שרף התייחס לליאור רפאלוב, שלא הוזמן לקמפיין, ולבירם כיאל, שנכנס כמחליף לקראת הסיום: "כל השנים התפללנו לשחקנים שמשחקים באירופה, והנה הוא לא מזמין את רפאלוב. זה נראה לכם הגיוני? ולגבי כיאל, לא יכול להיות שהוא זומן אתמול והיום עולה כמחליף".