"לא יודע לנהל משחק": ווילי ספג ביקורת מהשחקנים

למרות ה-1:4 על מולדובה, מאמן הנבחרת חטף: "התביישנו, היה לנו מזל. הוא לא רואה שיש שחקנים שנופלים מהרגליים?". חסון גיבה את האוסטרי. וגם: טיבי יפרוש בסיום הקמפיין

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  01.04.21 - 06:26
תחילת כתבה

נבחרת ישראל נחתה לפנות בוקר (חמישי) בארץ אחרי הניצחון 1:4 בקישינב על מולדובה, אבל אם מישהו ציפה לראות חיוכים, אז על אף שלוש הנקודות הראשונות בקמפיין מוקדמות מונדיאל 2022 וארבעה שערי חוץ, לא נראה אושר גדול בירידה מהמטוס, כשהליגיונרים כמובן לא נחתו עם המשלחת והמשיכו כל אחד ליעד אחר.

כמו במשחקים מול דנמרק וסקוטלנד, גם אחרי המשחק השלישי ולמרות הניצחון, ווילי רוטנשטיינר היה על המוקד וטענות נשמעו על המחצית הראשונה הנרפית. "הם כבשו שער חוקי, מזל שלא היה שופט וידאו", אמרו בנבחרת בכנות. "זו הייתה מחצית ראשונה קשה לצפייה מול אחת הנבחרות הכי חלשות באירופה. פשוט התביישנו". חלק מהשחקנים תירצו את היכולת בתנאים של המגרש, שהיה מלא בחול ולא ראוי למשחק בינלאומי.

יו"ר ההתאחדות, אורן חסון, שיצא עם המשלחת למולדובה, נראה מופתע במחצית אך בסיום הוא חיבק את רוטנשטיינר ומגבה אותו לחלוטין. "אין לי ספק שהוא יעמוד במטרות", אמר לסובביו. חסון לא שוחח עם השחקנים.

"היה לנו מזל. ווילי אחלה בחור, אבל לא מאמן גדול וכזה שלא יודע לנהל משחק", אמרו שחקנים בנבחרת על המאמן הלאומי, שעד עכשיו זכה לתמיכה בעיקר של השחקנים הוותיקים. "אי אפשר עם הגישה הזו שלא מחליפים שיטה ולא משנה מה. לא יכול להיות שמשחקים מול נבחרת עם חלוץ אחד ועם שלושה בלמים".

רוטנשטיינר החליט לפתוח עם שמונה שחקנים שפתחו גם במשחקים הקודמים, דבר שגרר גם כן ביקורת. "מה הוא לא רואה שיש שחקנים שנופלים מהרגליים?", שאל אחד השחקנים שלא שותף אתמול. "הרוטציה לא יכולה להיות כזו קצרה". במכבי תל אביב לא אהבו את העובדה שדור פרץ שוב שיחק 90 דקות, אבל בהתאחדות לא התרגשו מכך.

המשחק הרשמי הבא של הנבחרת יהיה רק בחודש ספטמבר. עד אד מחכים לישראל שני משחקי ידידות מול מונטנגרו בארץ ומול פורטוגל ורונאלדו בחוץ, משחק שיהווה את ההכנה האחרונה של הפורטוגלים לפני היורו.

בעניין אחר, אחרי ששרן ייני הודיע על פרישה מהמדים הלאומיים, מי שעבורו מדובר בקמפיין אחרון הוא איתן טיבי, שעל פי ההערכות יודיע על פרישה מהנבחרת בסיום הקמפיין הנוכחי. שון וייסמן נפצע בקרסול שהתנפח, והיום הוא ייבדק בספרד.