הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

רוטנשטיינר: "המצב מורכב, גאה בשחקנים"

המאמן התייחס לחזיזה ודאבור: "הדלת לא נעולה בפניהם". קינדה תורגל בהרכב לקראת מונטנגרו

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  04.06.21 - 21:06
תחילת כתבה

נבחרת ישראל קיימה הערב (שישי) את מסיבת העיתונאים המסורתית, לקראת משחק הידידות עם מונטנגרו בשבת. ווילי רוטנשטיינר והקפטן ביברס נאתכו התייחסו בהרחבה למצב המורכב במחנה סביב שחרורו של מונאס דאבור והשעייתו של דולב חזיזה. 

המאמן פתח בהצהרה. "במצב המורכב הזה, אני גאה בקבוצה הזאת, בשחקנים האלו. ואני רוצה לתת מספר דוגמאות: אם קפטן הנבחרת אומר שהוא דוחה ניתוח לאחרי המשחקים, זה אומר הרבה. אם ערן זהבי חווה אירוע שוד קשה ועכשיו הוא איתנו אני גאה בו מאוד. איתן טיבי שללא חוזה הצטרף אלינו. שחקני מכבי חיפה זוכים באליפות ומגיעים מיד לנבחרת ומראים עד כמה זה חשוב להם, כמו גם שחקני מכבי ת"א שזכו שלשום בגביע. אני גאה בשחקנים, וגאה להיות המאמן פה. זה מראה עד כמה הנבחרת חשובה לשחקנים".

האוסטרי נדרש לסוגיית אי הכללתם של מונאס דאבור ודולב חזיזה בסגל הנבחרת. "השחקנים הם דוגמא ויש להם אחריות גבוהה כשהם חלק מהנבחרת", אמר המאמן והוסיף, "היתה טעות והיתה התנצלות. אני חושב ששניהם יחזרו חזקים יותר לנבחרת בעתיד. הדלת לא נעולה. זה שחזיזה התנצל באופן פומבי מיוזמתו זה חשוב".

מקצועית, שיתף רוטנשטיינר מה תיחשב הצלחה מבחינתו בצמד המשחקים הקרובים מול מונטנגרו ופורטוגל: "יש לנו שחקנים פצועים רבים שלא מצטרפים אלינו ויש לנו שחקנים חדשים. אנחנו מנסים לייצר כדורגל חיובי, ואם נראה את זה עם תוצאות טובות זו תהיה הצלחה. אם שחקנים צעירים יקחו את הצ'אנס, זו תהיה הזדמנות בשבילי להרחיב את הסגל וזו גם תהיה הצלחה".

מאוחר יותר, באימון המסכם לקראת המשחק תירגל רוטנשטיינר את ההרכב שלו, והציב את גדי קינדה כחלק מהשלישיה הקדמית שלו לצד מנור סולומון וערן זהבי. על פי התרגול, לאלופה הטריה מכבי חיפה יהיו שלושה שחקנים ב-11: עופרי ארד, סאן מנחם ונטע לביא.

גם קפטן הנבחרת, ביברס נאתכו התייחס למצב המורכב בעקבות מצבם של דאבור וחזיזה: "זה לא סוד שזו תקופה מאתגרת, גם מבחינת התזמון של המשחק מקצועית, וגם כמובן לאור האירועים האחרונים בארץ. אנחנו מנסים כמה שיותר לא להכניס את זה לחדר ההלבשה, אבל אנחנו חיים בארץ בסופו של דבר, גם המשפחות שלנו. אנחנו מדברים על זה ודנים על זה, מכבדים את הדעות של כל אחד ויצא לנו לדבר על זה. דווקא בתקופה הזאת, אחרי הרבה שנים בנבחרת, אני יותר מגאה להיות קפטן של קבוצת שחקנים כזאת, עם צוות כזה והתאחדות כזו שנתנה לנו גב וטיפלה בכל העניינים האלה. זה לא פשוט, אבל אני חושב שבינתיים אנחנו עובדים בצורה יפה מאוד".

בהמשך, הרחיב הקפטן לגביי סוגיית מונאס דאבור, שכזכור לא הגיע לנבחרת בעקבות פוסט בעל אופי פוליטי שהעלה בזמן מבצע "שומר החומות": "לא אכנס לפרטי פרטים על מה מונאס אמר, אני בטוח שהוא במצב לא פשוט. באופן אישי רציתי שהוא כן יגיע לנבחרת ונדבר, אבל זו החלטה של הנבחרת ושל מונאס. אנחנו סומכים על מי שקיבל את ההחלטה בעיניים עצומות. הנבחרת כן מטפלת בכל מקרה לגופו. אלו מצבים מאוד רגישים, בטח כשנכנס עניין פוליטי. אני מאוד מרוצה מהדרך שאנחנו מתנהלים ואיך שהדברים נפתרים".

ההרכב המשוער: אופיר מרציאנו; אלי דסה, איתן טיבי, אוראל דגני, עופרי ארד, סאן מנחם; ביברס נאתכו, נטע לביא; גדי קינדה, מנור סולומון, ערן זהבי.