הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

התלבטות בין קינדה לאבו פאני בהרכב הנבחרת

רוטנשטיינר תרגל אותם לסרוגין לפני פורטוגל. נאתכו כשיר ויפתח

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  08.06.21 - 22:00
תחילת כתבה

נבחרת ישראל מתכוננת לאתגר גדול: מחר (20:45), היא תפגוש את נבחרת פורטוגל למשחק ידידות השני והאחרון בחלון הנוכחי. השחקנים של ווילי רוטנשטיינר יגיעו לאחר הניצחון 1:3 על מונטנגרו בפודגוריצה, וכעת ייסעו לליסבון - למשחק שעבור אלופת אירופה היוצאת, יהווה את ההכנה האחרונה שלה לקראת יורו 2020.

בנוגע להרכב, רוטנשטיינר מתלבט בין גדי קינדה למוחמד אבו פאני. בתחילת האימון המסכם קיבל קינדה את גופיית ההרכב שלאחר מכן הועברה לקשר מכבי חיפה. סאן מנחם עוד לא כשיר במאת האחוזים וג'ואל אבו חנא צפוי להמשיך בעמדת המגן השמאלי על אף שבחלק מהאימון המסכם, גם המגן של מכבי חיפה לקח חלק. מנור סולומון יוצר ליד ערן זהבי בחוד ואופיר מרצאינו שמכוון לשחק בעונה הבאה בצ'מפיונשיפ יעלה בין הקורות על חשבונו של איתמר ניצן.

מי שהתייצבו למסיבת העיתונאים היו רוטנשטיינר, כשלצידו הקפטן ביברס נאתכו. נאתכו היה זה שפתח בדבריו, בעיקר לאור קבלת הגביע לרגל הגעתו ל-75 הופעות במדים הלאומיים. "זה כל כך יפה ונקי לקבל גביע דווקא בתקופה הזאת. הלוואי והמדינה שלנו תלך בדרך הזו, ללא הבדלים או אינטרס. נכון שיש מהמורות בדרך, אבל אם נדע להקשיב ולהבין אחד את השני, נדע להתגבר. אנשים מחוץ לנבחרת אולי רואים דברים אחרת, אבל הנבחרת היא משפחה אחת"

ולקראת פורטוגל? "אני כשיר למשחק. הצעירים צריכים לקחת את ההזדמנות. זה הליך קבוע בכל נבחרת, שיש חילופי משמרות בהדרגה. יצא לי לשחק עם הרבה שחקנים פורטוגלים והיה לי גם מאמן פורטוגלי ביוון, פורטוגל מועמדת מובילה לזכות בטורניר היורו מבחינתי".

רוטנשטיינר התייחס גם הוא ליריבה החזקה: "זו מוטיבציה גדולה עבורנו לשחק פה, מול נבחרת עם היסטוריה גדולה. הם נבחרת חזקה, שיראו אותה ביורו. רציתי שנשחק מול יריבה טובה, כדי לדעת איפה אנחנו עומדים, לקראת ספטמבר כשנשחק מול אוסטריה ודנמרק. המשחק מחר יהיה שונה לחלוטין ממונטנגרו, אבל נישאר עם הפילוסופיה והעקרונות שלנו, ואז נדע איך אנחנו ביחס לנבחרות הטובות בעולם. אם אראה שכל השחקנים נותנים מאה אחוז זה יספק אותי".

ההרכב המשוער:  אופיר מרציאנו, אלי דסה, איתן טיבי, אוראל דגני, עופרי ארד, ג'ואל אבו חנא, גדי קינדה (מוחמד אבו פאני), ביברס נאתכו, נטע לביא, מנור סולומון, ערן זהבי.