הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"דאבור לא התבטא נגד ישראל, הבין שטעה"

הזימונים לנבחרת והישראליות בקונפרנס. צפו בראיון עם חסון

רז זהבי
רז זהבי  29.08.21 - 08:23
תחילת כתבה

הכדורגל הישראלי החל את עונת 2021/22 רשמית עם המשחקים הראשונים בליגת העל אתמול (שבת), אבל נרשמו עוד לא מעט סיפורים וסאגות מסביב לפני כן, דוגמת ההעפלה של שתי קבוצות ישראליות לשלב הבתים של הקונפרנס ליג וכן זימונם של עומר אצילי ומואנס דאבור לנבחרת. על כך דיבר יו"ר ההתאחדות לכדורגל, אורן חסון, בראיון לתכנית "שער השבת".

תחילה התייחס חסון לנושא דחיית המשחקים של הישראליות בקונפרנס ליג בעקבות יום כיפור: "הנושא לא הושלם, עובדים על זה בשלושת השבועות האחרונים מהרגע שהבנו שהישראליות יתקדמו לבתים. מקווים מאוד להסדיר את זה. לנו הנושא מובן, לאופ"א לא. בעבר שחקנים כשחקנים בודדים אולצו לשחק בכיפור. מבחינת אופ"א קבוצה שלא תופיע למשחק תספוג הפסד טכני, מאוד מקווה שנסדיר את זה ובשני נקבל תשובה סופית בעניין".

על הזימונים החדשים לנבחרת הוא אמר: "אני מעולם לא התערבתי בשיקולים מקצועיים ולא מתכוון להתערב. סומך על הצוות המקצועי שיעשו את הבחירות הנכונות. רוטנשטיינר הבטיח לדאבור שהוא לא צריך להתנצל? לא רוצה להתייחס לזה. הייתה לי שיחה עם המאמן וגם עם השחקן. בסופו של דבר מצאנו את הנוסחה שהשחקן הבין שהוא טעה, אין לי ספק שהוא גם הבין שהוא טעה והוא גם מצא את הדרך להסביר את עצמו. אנחנו כרגע צריכים להיות עסוקים במשחקים של הנבחרת, יש משימה לא פשוטה".

עוד הוסיף היו"ר על ההתבטאויות של דאבור: "הוא לא התבטא כנגד המדינה ולא התבטא כנגד החיילים. הפוסט שלו, תקרא את מה שאמר, 'אלוהים ישלם לבני העוולה'. שוחחתי איתו ופגשתי אותו יומיים-שלושה לאחר מכן והבנאדם היה מרוסק. אני מכיר את מואנס עוד לפני שנכנסתי לתפקיד הזה, ומי שמכיר אותו יודע שהוא גדל עם השחקנים האלה בערך מגיל 12 בנבחרות השונות. ההתבטאות שלו הייתה לא במקום, אני חושב שמי שלובש חולצה של נבחרת ישראל צריך לשקול טוב טוב את המילים שלו. אין לי ספק שאין פה קונצנזוס בעניין הזה".

"הסיטואציה לא פשוטה, מדובר בשני אנשים (דאבור ואצילי) שברור לי, והם אמרו את זה, שאם תשאל אותם אם הם יחזרו על המעשה הזה, הם לא היו חוזרים עליו. אבל זה חלק מתפקידנו לשמור על המרקם העדין, ויש חיבור מאוד טוב. בתוך החברה והנבחרת יש לא מעט אתגרים, אני שמח ששניהם מצאו בדרכם להבהיר את עמדותיהם".