הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ההרכב המתגבש: דגני תורגל באימון המסכם

הנבחרת מתכוננת למפגש עם איי פארו. רוטנשטיינר: "דרושה גמישות טקטית". נאתכו: "שמח על הזימונים החדשים"

תומר לוי
תומר לוי  31.08.21 - 21:25
שבוע קריטי (ההתאחדות לכדורגל)
שבוע קריטי (ההתאחדות לכדורגל)
תחילת כתבה

ההכנות לקראת המשחק מול איי פארו במסגרת מוקדמות גביע העולם הולכות ונשלמות. הנבחרת קיימה הערב (שלישי) את האימון המסכם שלה לקראת המפגש הראשון במרתון של שלושה משחקים בתוך שבוע.

אחרי שלושה מחזורים בבית, ישראל עם מאזן של ארבע נקודות, ותפגוש בשבוע הקרוב פרט לאיי פארו, גם את נבחרת אוסטריה ודנמרק החזקות. ההכנות למשחקים לוו כזכור בלא מעט רעש תקשורתי, סביב זימונם של עומר אצילי ומונס דאבור לסגל הנבחרת.

באימון המסכם, נראה אוראל דגני מועדף על פני חאתם אלחמיד, שלא כשיר ב-100 אחוזים. הבלם של בית"ר ירושלים צפוי לפתוח לצד איתן טיבי וניר ביטון. רוטנשטיינר צפוי לעלות במערך של 5-3-2, כאשר ערן זהבי ומונאס דאבור יעלו בהתקפה.

מאמן הנבחרת ווילי רוטנשטיינר אמר: "יש לי אפשרות בסגל הזה לשתף שחקנים איכותיים מהספסל. יש לנו תכנית כמובן לכל המשחקים הקרובים. זה יהיה מאוד אינטנסיבי, יש טיסות, ונשחק נגד אוסטריה ודנמרק אז נהיה חייבים לשנות. יש לי תכנית בראש, אבל קודם כל נעבר את הצעד הראשון. כמעט כל השחקנים שרציתי זמינים לסגל וזה מאוד חשוב".

המערכים של הנבחרת: "אני חושב שמדברים על זה יותר מדי. אנחנו רוצים להיות יותר גמישים טקטית ולדעת לשנות. אנחנו יכולים להפתיע בנושא הזה וזה משהו שיושב לי בראש. האסטרטגיה שלנו היא לחשוב על כל משחק בתורו, וכרגע אנחנו חושבים רק על איי פארו, והמטרה שלנו היא כמובל לנצח".

"אני מקווה שיהיו תנאי מזג אוויר טובים, התחזית לא נראית רעה כל כך. לשחקנים קשה לשחק על משטח סינטטי, אבל דיברתי איתם על זה והודעתי להם שאנחנו צריכים להתכונן בצורה הכי טובה לתנאים האלו. הייתה לנו אפשרות אתמול להתאמן על משטח וכזה וגם היום, ואני מקווה שהשחקנים יתאקלמו לזה מהר".

תחילה דיבר הקפטן ביברס נאתכו: "אנחנו יודעים איך איי פארו משחקים, עשינו להם סקאוטינג, ראינו סרטונים שלהם. כמובן שאנחנו גם עובדים על עצמנו, יהיה לנו אימון מסכם ואנחנו באים במטרה לנצח. זה משחק מאוד חשוב בשבילנו, סוג של משחק מפתח שיראה לאן אנחנו הולכים".

"הזימונים החדשים הם מאוד חיוביים, תמיד צריך דם חדש, בטח כשיש שחקנים צעירים מאוד מוכשרים שחשוב לתת להם דקות להרגיש את הנבחרת. אני בטוח שלאט לאט עם הזמן הם יובילו את הנבחרת, זה טבעי ואמור לקרות בכל מקום. כל עוד אני מרגיש שאני יכול לתרום אני אהיה פה, גם אם זה לא לשחק כל משחק, זה פחות מעניין. אנחנו נמצאים כנבחרת בתהליך מאוד חיובי ומאוד טוב".

"לשמחתי יש לנו חדר הלבשה בריא וחזק, ואנחנו יודעים להתמודד עם דברים. עשינו את זה גם בהתכנסות הקודמת וגם עכשיו דיברנו ועשינו בינינו את מה שאנחנו חושבים שצריך לעשות. מפה אנחנו צריכים להתרכז רק במה שיהיה במשחק".

משחק על דשא סינטטי: "שיחקתי על משטחים כאלה ברוסיה, אני אישית דווקא אוהב את זה. מחר זה לא מה שאנחנו נחשוב עליו, אנחנו נתרכז במה שצריך לעשות".