הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

היינו בסרט הזה: שחקני הנבחרת שספגו בוז

דאבור אינו הראשון. זהבי, סואן ו-"פרשת הביטוחים". נזכרים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  04.09.21 - 21:40
תחילת כתבה

שריקות הבוז כלפי מואנס דאבור הערב (שבת) באיצטדיון סמי עופר אינן הראשונות שסופג שחקן שלובש את המדים הלאומיים. הנה מספר אירועים מן העבר בהם זעמו של הקהל הישראלי יצא כנגד נציג ספציפי בכחול-לבן.

ב-9 בפברואר, 2005, אירחה נבחרת ישראל את קרואטיה החזקה למשחק ידידות בטדי. מעבר למספר פרשיות מביכות כמו "פרשת הדיסקים הצרובים" בה מערכת הכריזה באיצטדיון הירושלמי לא הצליחה לקרוא כראוי את קבצי ההמנונים של שתי הנבחרות, מה שהעיב במיוחד על ההתמודדות היו שריקות הבוז לעברו של עבאס סואן. הקשר, שבאותו הזמן כיכב בבני סכנין, עלה כמחליף בדקה ה-70 לקול מחאות הקהל המקומי, זאת על רקע מוצאו הערבי. המשחק אגב הסתיים ב-3:3 מכובד.

מי שספג גם כן את מורת רוחו של הקהל הישראלי הוא ערן זהבי. כזכור, בספטמבר 2017 פגשה הנבחרת של אלישע לוי את מקדוניה, כשמי שענד את סרט הקפטן בקמפיין מוקדמות המונדיאל היה מי שהיה אז חלוצה של גוואנגז'ו ר.פ. הנבחרת הציגה יכולת מאכזבת במיוחד, כשהקפטן, שלא היה מחביבי הקהל המקומי בסמי עופר, ספג את מלוא עוצמת זעמם של האלפים באיצטדיון. כתגובה לבוז הצורם, השליך זהבי את סרט הקפטן אל הדשא בחיפה, מעשה שהוביל להשעייתו המיידית מהמדים הלאומיים ושלילת מעמדו כקפטן. ישראל אגב, נכנעה 1:0 באותו המשחק.

אם נלך מעט יותר אחורה, 31 שנים ליתר דיוק, נמצא פרשה מעניינת במיוחד. אלי אוחנה, רוני רוזנטל ושלום תקווה, החליטו שלא להופיע למשחק הידידות של נבחרת ישראל נגד ברית המועצות החזקה בעקבות מחלוקות עם ההתאחדות לכדורגל סביב תנאי הביטוח. כתגובה לכך, 50 אלף הצופים באיצטדיון רמת גן הגיבו בבוז מחריש אוזניים כלפיי השלושה. הסמל הגדול של בית"ר ירושלים ספג עונש של ארבע שנות הרחקה מהנבחרת, אך זה הומתק לשבעה משחקים לאחר מכן. רוזנטל ותקווה הושעו לשנתיים. מה שייתכן והביע נחמה עבור עשרות אלפי האוהדים היתה התוצאה, שכן ישראל השיגה 2:3 גדול על אחת מאריות אירופה.