הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ווילי רוטנשטיינר: "אם לא מרוצים ממני שיגידו לי תודה וניפרד"

מאמן הנבחרת בראיון בלעדי ועצבני אחרי ה-5:0 לדנמרק: "גם אם פפ גווארדיולה היה מאמן, היינו מפסידים לדנמרק. אנשים ממציאים שקרים שבהתאחדות כועסים עליי". וגם: סערת מואנס דאבור, הפגישה הצפויה עם ליאור רפאלוב, הרוטציה הקצרה והמטרות שנותרו בבית המוקדמות

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  08.09.21 - 20:56
תחילת כתבה

עד לפני המשחק בפארקן בדנמרק ווילי רוטשנטיינר היה על גג העולם. הוא קיבל שבחים גם מאלו שביקרו אותו לא מעט, הוא הצליח לנצח את אוסטריה - הנבחרת שהראתה לו את הדרך החוצה אחרי כל כך הרבה שנים בהתאחדות המקומית - ובאוויר הייתה תחושה שדווקא תחת המאמן הזה, שהגיע בכלל כמנהל טכני ומונה למאמן לאומי כדי לחסוך כסף בתקופת הקורונה, נוכל להגיע למקום שאף אחד לא ציפה לו. ואז הגיעה דנמרק והראתה לנו את המציאות האמיתית.

"אני לא חושב שגם אם פפ גווארדיולה היה המאמן אז התוצאה הייתה אחרת", אמר המאמן האוסטרי בראיון בלעדי לערוץ הספורט. "שיחקנו טוב במשך 27 דקות. פספסנו שער בנבדל של ערן זהבי ואני בכלל לא בטוח שהיה נבדל. מהדקה הזו נראינו רע. קיבלנו שער ראשון אחרי יותר מדי טעויות ושלושה שערים ממצבים נייחים, זה נורא. הייתי מאוכזב מזה מאוד. רציתי לראות עד כמה נוכל להתמודד איתם וכשעושים כל כך הרבה טעויות ברמות האלה אז חוטפים".

איפה האחריות שלך כשמקבלים שלושה שערים במצבים נייחים?
"זו האחריות שלי. אני חייב לתמוך בשחקנים שלי ובצוות. צעקתי להם בשער האחרון שהם לא מתכוונים לבעוט בעיטה ישירה אלא להגיב, אבל לא שמעו אותי. בשער הראשון השחקן שלהם היה יותר מהיר מכולנו וגם שחקנים היו עייפים מהנסיעות והמשחקים לפני".

בגול האחרון, לתת לגדי קינדה הנמוך לשמור על אנדראס קורנליוס - שחקן בגובה 1.94 סנטימרים - זה לא מובן
"סאן מנחם היה צריך לשמור על השחקן ולסאן יש משחק ראש מצוין, אבל הוא לא הגיע לכדור. השחקנים הגבוהים במקרה של בעיטה ישירה עומדים בחומה ובמקרה של הרמה היו צריכים לשמור על שחקנים. אני לא יכול לעשות את השחקנים הישראלים גבוהים יותר. ברור שאם ניר ביטון או דור פרץ היו משחקים המצב היה שונה".

דיברת על עייפות, ערן זהבי אמר שנפל מהרגלים. למה לא לרענן? למה הרוטציה אצלך כל כך קצרה?
"רציתי לנצח בשני המשחקים, כי אם לא היינו מנצחים את אוסטריה או עושים תיקו ולא מנצחים את איי פארו אז הסיכויים שלנו לא היו קיימים להגיע לאן שהוא. שאלתי אחד אחד את השחקנים, כולל ערן זהבי שאמר שהוא עייף, אם הוא יכול לשחק וכולם אמרו שכן. אם ערן היה כובש ולא היה נבדל לך תדע איך המשחק היה נגמר. ערן זהבי אמר לי אל תחליף אותי, אני רוצה לעזור לשחקנים במצב שדנמרק הובילו עלינו בגדול".

עכשיו ניצחון על סקוטלנד ונחייה את הבית מחדש בצורה רצינית עבורנו
"תיקו לא יהיה רע עבורנו, אבל ברור שנבוא כדי לנצח. להם יש את דנמרק ולנו את אוסטריה אחר כך. נקווה שכולם יהיו כשירים להוציא את חאתם עבד אלחמיד המוצהב. הסיטואציה ברורה, שיחקנו שם. פעם אחת סיימנו בתיקו פעם אחת הפסדנו וזה אפשרי לנצח שם. לא נוכל לעשות את הטעויות שעשינו מול דנמרק".

אומרים שבהתאחדות זועמים עליך. שאתה אמרת למואנס דאבור לא להתנצל. תעשה לנו סדר
"זה שקר מוחלט. אנשים ממציאים. לא היה ולא נברא. אני אמרתי לו שאם הוא מתנצל ומדבר עם השחקנים שימצא את המילים הנכונות לעשות את זה. ישבתי איתו, עם ערן זהבי, עם ביברס נאתכו ועם אורן חסון. תשאל את כולם. הייתה שיחה מצוינת ואף אחד בהתאחדות לכדורגל לא כועס עלי".

בסוף נובמבר אם לא נגיע לפלייאוף יסתיים הקמפיין. מה זה אומר לגבי עתידך
"לא אמרו לי מילה על ההמשך. דיברתי עם אורן חסון והוא אמר לי תתרכז בעבודה וכשיתסיים הקמפיין נשב ונדבר על העתיד, אם אני נשאר פה או עבור למקום אחר. אם רוצים לשלוח אותי הביתה היו צריכים לשלוח אותי לפני הקמפיין. מבחינתי אני מקצוען ואם לא מרוצים ממני אז יגידו לי ותודה רבה וניפרד. שש נקודות משלושה משחקים זו תוצאה טובה. לולא טעויות טיפשיות אז המצב היה שונה נגד דנמרק. כל אחד יכול לדבר ולקשקש, אני בינתיים עובד".

למה הזזת את סאן מנחם לעמדת הבלם במחצית השנייה והעדפת להכניס את אופיר דוידזאדה כשיש לך על הספסל את אבו חנא ואיאד אבו עביד - שני בלמים טבעיים?
"דוידזאדה היה מצוין במשחק הראשון מול אוסטריה והגיע לו קרדיט שוב. את מנחם רציתי לראות כבלם שמאלי אולי לקראת המשחקים הבאים. תמיד יכולים להיות שחקנים פצועים או צהובים. לגבי ג'ואל אבו חנא אין לו ניסיון והוא לא משחק בלגיה ורשה. אמרתי לו שהוא חייב לשחק בלגיה ורשה אם אתה רוצה לשחק בנבחרת ישראל".

הזמנת את דולב חזיזה ועומר אצילי אבל אתה עדיין מתעקש לא להזמין את ליאור רפאלוב?
"אעשה סדר אחת ולתמיד - רציתי להזמין את רפאלוב למשחקי הידידות, אבל הוא לא היה זמין כי יצא לחופשה לפני שהחלטתי על זימונים. ראיתם נגד דנמרק ששיניתי שיטה עבור עומר אצילי ודולב חזיזה כדי לראות אופציות נוספות. ביקשתי מההתאחדות לכדורגל לצאת לבלגיה לראות את רפאלוב, יונס מלדה ובאיטליה את יונתן כהן כדי לשבת לדבר איתם ולראות אם הם יכולים להיות איתנו במשחקים הבאים בקמפיין".