אגו לא חסר: וויגינס ופרום צפויים לרכוב יחד ב"סקיי"

טור דה פראנס: שני הזוכים האחרונים אמורים לשתף פעולה, מי יהיה הבכיר ביניהם? גם אנדי שלק חוזר לעניינים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  27.12.13 - 14:24
חושש מתחרות? כריס פרום (gettyimages)
חושש מתחרות? כריס פרום (gettyimages)
תחילת כתבה

המהדורה ה-101 של הטור דה פראנס תצא לדרך ב-5 ביולי עם שלושה קטעים מפתיעים באנגליה. בממלכה כבר מתכוננים להגעה של הטור מהסיבה העיקרית שזו ההזדמנות הגדולה שלהם לראות את שני המקומיים - בראדלי וויגינס וכריס פרום, שזכו בטור ב-2012 וב-2013 בהתאמה. וויגינס, שנעדר מהתחרות היוקרתית בשל פציעה בשנה שעברה, חוזר השנה. הקאמבק של וויגינס, שגם זכה במדליית זהב אולימפית בלונדון, מעלה את השאלה - מי יהיה הרוכב הבכיר בקבוצת סקיי?

דיווחים שונים בצרפת, ספרד ובריטניה טוענים ביממה האחרונה כי השניים נכללו בסגל המורחב של קבוצת סקיי לטור דה פראנס, שכולל נכון לעכשיו עשרה רוכבים (9 ישתתפו בטור). ברשימה נמצא גם שמו של ריצ'י פורט האוסטרלי, שהפגין יכולת מרשימה במיוחד כרוכב המסייע של פרום בשנה שעברה. אדוואלד בואסון האגן הנורבגי לא נכלל בסגל של הקבוצה הבריטית.

הבריטים יקוו לראות בפעם השלישית ברציפות רוכב מטעמם מגיע עם החולצה הצהובה לשאנז אליזה בפאריס, אך האם הקרב המסתמן בין פרום, וויגינס ופורט דווקא יעלה להם ביוקר? יש לציין כי וויגינס עדיין לא אישר בעצמו שייקח חלק בטור, אך המאבק על הבכירות בקבוצת סקיי צפוי להיות הסיפור הגדול של הטור. מי שינסה להרוויח מההפקר ולנצל את המאבק הדו והתלת ראשי בסקיי הוא וינצ'נזו ניבאלי, שייקח חלק בטור כרוכב הבכיר של אסטנה.

אחד הרוכבים המאכזבים ביותר בעונה שעברה היה אנדי שלק, שלא הצליח להזכיר במאומה את הרוכב המצוין מ-2010 ו-2011. "אני מרגיש שאני חוזר לעצמי ואני מרגיש טוב בתקופה האחרונה", אמר היום הרוכב מלוקסמבורג, "אני רוצה להוכיח שיש לי עוד הרבה מה לתת בקריירה המקצוענית, אך זה עוד מוקדם להציב מטרות".