פלאסה: בסייקלינג אקדמי יש רוכבים מוכשרים

הקבוצה הישראלית עדיין ממתינה לאישור השתתפות בג'ירו

אסף אקרמן
אסף אקרמן  16.11.17 - 18:41
תחילת כתבה

בתחילת חודש מאי מדינת ישראל תארח את פתיחת הג'ירו ד'איטליה, מירוץ האופניים שייפתח בקטע נגד שעון בירושלים, ועוד שני שלבים מחיפה ועד אילת. היום (חמישי) הוצגה קבוצת סייקלינג אקדמי הישראלית שמחכה לקבל אישור סופי על השתתפותה במירוץ הגדול ותעשה היסטוריה בכך שתציב רוכב ישראלי לראשונה על קו הזינוק של מירוץ גראנד טור.

סגל הקבוצה כולל רוכבים יהודים, מוסלמים ונוצרים מ-16 מדינות ו-5 יבשות, כשהשם הבולט הוא רובן פלאסה הספרדי שרכב ב-11 גראנד טורים בקריירה וזכה בשלושה קטעים, כולל אחד בטור דה פראנס. הרוכב בן ה-37 סיפר כי הפרוייקט החדש של סייקלינג אקדמי מאוד קסם לו והוא מגיע לתרום מהניסיון הגדול שלו: "אני מקווה שאוכל לעזור לרוכבים הצעירים בקבוצה כמה שיותר, מרגישים קצת לחץ כי פתאום מסתכלים עליי כעל מישהו שאמור להוביל ולהביא תוצאות, אבל אני מוכן לאתגר. יש פה חבורה מוכשרת שצריכה עוד לעבוד, אבל אני מתרגש מאוד להתחיל".

בנוסף, בסגל של אקדמי נמצא גם אלוף טורקיה אמט אורקן שירכב כתף אל כתף עם החייל והספורטאי המצטיין עומר גולדשטיין מישראל. הרוכבים שמייצגים דו קיום, סובלנות וחיבור בין אנשים מקצוות שונים, מונו ל"שגרירי שלום" מטעם מרכז פרס לשלום ולחדשנות וערכו רכיבת בכורה עם המדים החדשים הנושאים סמל מגן דוד.

הבעלים של הקבוצה ונשיא הכבוד של ה- Big Start גירו ד'איטליה סילבן אדמס סיפר: "על אף ההתמקדות בפיתוח ענף רכיבת האופניים בישראל, קבוצת 'סייקלינג אקדמי' היא אחת מהקבוצות היותר מגוונות שיש, כשכל אחד מהרוכבים מהווה גם מעין שגריר של ישראל. במחנה האימונים שערכנו השבוע בישראל הרוכבים זכו להכיר את הארץ, את אנשיה ובעיקר להתגבש כקבוצה אחת. הכוח של פרויקט ה'סייקלינג אקדמי' בחיבור שנוצר בין אנשים המגיעים ממקומות כל כך שונים וירכבו יחדיו תחת צבעי הדגל הישראלי ובמטרה אחת משותפת, נותן לכולנו גאווה ענקית."