גאביריה ניצח בקטע ה-1, פרום וקינטאנה איבדו זמן

דרמה גדולה בוואנדה: האלוף היה קורבן לתאונה ואיבד 51 שניות. יום רע גם לפורט

דני פורת
דני פורת  07.07.18 - 17:11
תחילת כתבה

זה היה אמור להיות קטע פתיחה די מנומם עם ספרינט סיום עצבני. אבל הטור דה פראנס נפתח היום (שבת) עם דרמה ענקית, כאשר כריס פרום, אלוף שלוש השנים האחרונות, היה קורבן לתאונה, הצליח להתאושש ולאבד זמן רב. בקטע שהסתיים בפונטנאיי לה קומט (201 ק"מ מנוארמוטייה אן איל) ניצח פרננדו גאביריה, הספרינטר העולה של עולם האופניים, שנטל את החולצה הצהובה.

שלושה רוכבים יצאו בסערה אחרי שעלה הדגל ויצרו קבוצת בריחה ראשנה במירוץ הזה: יוהאן אופרדו מוואנטי גרופ, ג'רום קוזאן מדיירקט אנרג'י וקווין לדאנואה מפורטונאו החזיקו מעמד עד 22 ק"מ לסיום, אז הגיעה הרכבת של הפלוטון בראשות קוויק סטפ ובלעה את שלושת הצרפתים.

האקשן האמיתי החל בקילומטרים האחרונים, שם התרחשו מספר תאונות, הראשונה שבה נתקעו ריצ'י פורט ואדם ייטס, וכתוצאה מכך התפצל הפלוטון לשתי חתיכות גדולות. בשניה, נדחק פרום לשולי הכביש ועף אל הדשא. כל השלושה הצליחו לעלות על האופניים ולמזער מעט נזקים כשהגיעו 51 שניות פיגור אחרי המנצח גביריה. נאירו קינטאנה, עוד פייבוריט, סבל מתקר 3.3 ק"מ לסיום ואיבד דקה ו-14 שניות מהמובילים האחרים כמו וינצ'נזו ניבאלי, רומאן בארדה וטום דמולאן שניצלו מהנפילות והגיעו בשלום לקו הסיום.

במטרים האחרונים קבוצת קוויפ סטפ הגיעה עם הכי הרבה כוח אש וניצלה את יתרונה המספרי ומיקומה הפנטסטי כדי לפנות את הדרך לגאביריה. הקולומביאני, בהופעת הבכורה שלו בטור, חצה ראשון את קו הסיום בואנדה, כאשר הוא מקדים ממש במעט את פיטר סגאן אלוף העולם ואת מרסל קיטל שסיימו במקומות 2 ו-3 בהתאמה. מחר הספרינטרים הגדולים ינסו לאתגר את גאביריה שוב בקטע מישורי נוסף שיסתיים בלה רוש סור יון.