צפו: סגאן ניצח בקטע השני ולקח את החולצה הצהובה

עוד יום של נפילות בטור: הסלובקי ניצל תאונה של גאביריה ותקר בגלגל של קיטל. הפייבוריטים הגיעו בבטחה

דני פורת
דני פורת  08.07.18 - 18:58
תחילת כתבה

פטר סגאן הוא המנצח הגדול של הקטע השני בטור דה פראנס. אלוף העולם המכהן חצה ראשון את קו הסיום ברוש סור יון (182.5 ק"מ מישוריים ממולירון סנט ז'רמן) בספרינט פיניש מרתק ולקח את החולצה הצהובה מפרננדו גאביריה, שהיה מעורב בתאונה בקילומטרים האחרונים. בניגוד לאתמול, כריס פרום ויתר הפייבוריטים סיימו בזמן זהה ויכולים להיות רגועים לקראת רגע האמת הראשון שלהם מחר בקטע הקבוצתי נגד השעון בשולה.

עוד יום במערב צרפת כלל לא מעט תאונות ותקלות. הקורבן הראשון היה מרסל קיטל, שהחזיק בחולצה הירוקה, אבל לא לקח חלק בספרינט בגלל פאנצ'ר בקילומטרים האחרונים. מאוחר יותר, גאביריה נאלץ לפנות את הבמה ליתר המאיצים לאחר שהיה מעורב בתאונה באחת הפניות האחרונות בשני הקילומטרים האחרונים. יש לציין כי מי שהוביל לאורך רוב היום הוא סילבאן שאבנל, שיאן ההופעות בטור דה פראנס בכל הזמנים שנלכד על ידי הפלוטון כ-15 ק"מ לסיום.

בעקבות הכאוס על הכביש, ספרינט הסיום כלל קבוצה מצומצמת של רוכבים. 200 מטרים לסיום, ארנו דמאר מ-FDJ קפץ ראשון, אבל סגאן (בורה הנסגרו) היה החזק ביותר וניצל את השיפוע הקל במטרים האחרונים כל הדרך לניצחונו התשיעי בקריירה במרוץ היוקרתי. סוני קולברלי (בחריין-מרידה) האיטלקי סיים שני, חצי גלגל אחרי סגאן, ואילו דמאר נאלץ להסתפק במקום השלישי.

"אני שמח מאוד מהניצחון. ללא הקבוצה לא יכולתי לעשות את זה. הם עבדו קשה כל ה-30 ק"מ האחרונים והביאו אותי למצב טוב בישורת האחרונה", סיפר המנצח הסלובקי בסיום השלב. בזכות 10 שניות הבונוס, סגאן מוביל את צמרת הדירוג הכללי עם 6 שניות יתרון על פני גאביריה ו-10 שניות לפני קולברלי.  סגאן כנראה ייאלץ להפרד מהחולצה בסיום השלב מחר שיכלול 35 ק"מ ברכיבה קבוצתית נגד השעון. קבוצות כמו SKY ו-BMC אמורות להילחם על הניצחון, ולעזור לפרום וריצ'י פורט לשפר עמדות אחרי הנפילות של אתמול.