סוף עידן: סקיי עוזבת את קבוצת האופניים

הספונסר ששלט בסבב יפסיק את תמיכתו בסיום 2019

דני פורת
דני פורת  12.12.18 - 15:08

תגיות: אופניים

תחילת כתבהעידן חדש בעולם האופניים? סקיי הודיעה היום (רביעי) כי תסיים את החוזה שלה עם קבוצת האופניים הבריטית בתום שנת 2019 ותפרוס כנפיים.
 
חברת הטלוויזיה מימנה את הקבוצה מאז היווסדה ב-2010 ובמקביל נתנה חסות לנבחרת בריטניה באופניים. תחתיה זכתה הקבוצה בשש משבע הזכיות האחרונות בטור דה פראנס, לאחר הניצחונות של כריס פרום, ברדלי וויגינס וגריינט תומאס שהגיעו עם החולצה הצהובה לפאריז.
 
לצד שערוריות לא מעטות שהצטברו ועננות שעלו סביב שימוש בתמריצים אסורים, הקבוצה גם עזרה לפרום לזכות בוואלטה אספניה ב-2017 ובשנה החולפת בג'ירו ד'איטליה שהוזנק מישראל ומגלה עליונות טקטית ומקצועית על פני יריבותיה במירוצים הגדולים.
 
מנכ"ל קבוצת סקיי, ג'רמי דארוץ', אמר: "נכנסו לעולם האופניים עם מטרה לתת השראה וליצור קבוצת עילית שתוביל להצלחה בכל הרמות. אחרי עשור של מוערבות אנחנו לא יכולים להיות גאים יותר ממה שעשינו בקבוצת סקיי ובעולם האופניים הבריטי. הגענו למסקנה כי בסיום 2019 הגיע הזמן לפתוח פרק חדש בסיפור שלנו".
 
מנהל הקבוצה, דייב בריילספורד, סיפר כי כרגע הקבוצה עובדת על מנת להשיג ספונסר חדש ואין כל סכנה לפירוקה. בכל אופן, יהיה מאוד קשה למצוא חברה שתסכים לשלם 30 מיליון פאונד כל שנה לקבוצת אופניים, כפי שעשתה סקיי ב-10 השנים האחרונות.