אלאפיליפ זכה במילאנו-סן רמו, שגיב בבריחה

ניצחון שביעי העונה לצרפתי. נאסן במקום השני, קיאטקובסקי שלישי

דני פורת
דני פורת  23.03.19 - 18:23
אלאפיליפ. עוד הופעה דומיננטית
אלאפיליפ. עוד הופעה דומיננטית
תחילת כתבה

ז'וליאן אלאפיליפ הוא המלך הבלתי מעורער של הכביש ב-2019. הרוכב הצרפתי של קבוצת דקונינק קוויק סטפ זכה היום (שבת) בקלאסיקה הראשונה של העונה - מירוץ מילאנו סן רמו היוקרתי - כשהקדים על קו הסיום בדרך רומא את אוליביה נאסן (AG2R) ומיכאיל קיאטקובסקי (סקיי).

אלאפיליפ, שניצח העונה גם בסטראדה ביאנקי, היה זה שהצית את ההתקפה על עליית הפוג'יו המיתולוגית, כחמישה ק"מ לסיום המירוץ. אליו הצטרפה קבוצת קטנה אבל סופר איכותית, שכללה את אלוף העולם אלחנדרו ואלוורדה ואלוף העולם לשעבר פיטר סגאן. אלאפיליפ היה החזק ביותר והגיע ראשון לקו הסיום בזמן של שש שעות 40 דקות ו-14 שניות.

אלאפיליפ השיג את ניצחונו השביעי השנה וראה כיצד סגאן (מקום 4) ו-וואלורדה (7) לא מצליחים להיכנס אפילו לפודיום. אלוף העונה שעברה, וינצ'נזו ניבאלי, שהיה עסוק בלרדוף אחרי קבוצת המובילים בירידה מהפוג'יו, לא יכול היה לרוכב הצרפתי הנפלא והגיע למקום השמיני בלבד.

בזווית הישראלית, סייקלינג אקדמי יכולה להיות מרוצה מגיא שגיב שנתן את כל כולו והיה שותף לבריחה של קרוב ל-260 ק"מ יחד עם עוד תשעה רוכבים. זו השנה השניה ברציפות שהרוכב הישראלי מצליח להיות שותף לבריחה במירוץ החד יומי הארוך ביותר בעולם האופניים (291 ק"מ). שגיב סיים במקום ה-136 - למעלה מ-10 דקות אחרי המנצח. דוידה צ׳ימולאי המשיך ביכולת הטובה שלו מאז שהצטרף לאקדמי וסיים במקום ה-22 עם זמן זהה לזה של המנצח.

"קיבלתי הנחייה ללכת על הבריחה הזו בסן רמו וחייב לאמר שרווח לי מאד שהצלחתי", אמר שגיב. "זה התחיל בקילומטר הראשון ועד הקילומטר ה-261, בערך שש וחצי שעות. הרבה בכל מובן שהוא. אבל הפעם, בשונה מהבריחה שלי בשנה שעברה, הרגשתי מאד בשליטה, שמרתי אנרגיות והמתנתי 'לפיצוצים' בשלב המאוחר של המירוץ. שמח על 260 ק"מ בבריחה, זה עוד שלב  חשוב בדרך  חזרה מתחילת עונה לא קלה. מצד שני, מבחינה קבוצתית הסיום היה מאכזב. הבאנו לכאן כח אש מרשים מאד ולצערי זה לא בא לידי ביטוי בסיום ולא הצלחנו להתחרות על הניצחון בפיניש".