אקרמן ניצח בקטע ה-5, דמולאן פרש

הגרמני עשה זאת שוב. גאביריה שני. הפציעה הכריעה את ההולנדי

דני פורת
דני פורת  15.05.19 - 15:42
תחילת כתבה

הגשם היה השחקן המרכזי היום (רביעי) בקטע החמישי של הג'ירו ד'איטליה. תחת המטר הכבד היה זה פסקל אקרמן שחצה ראשון את קו הסיום בטראצ'ינה (140 ק"מ מפרסקאטי) ורשם את ניצחונו השני בטור האיטלקי. פרננדו גאביריה וארנו דמארה חלקו את המקומות 2 ו-3 בהתאמה. בצמרת הדירוג הכללי, אין שינויים, כאשר פרימוז' רוגליץ' שמר על ההובלה שלו.

גאביריה, שזכה בקטע השלישי רק אחרי הפסילה של אליה ויויאני, היה הספרינטר המוביל שיצא ראשון להתקפה, אבל אקרמן הגיב מצויין להתקפה ועקף אותו בדרך לניצחון אחרי שלוש שעות, 27 דקות ו-5 מאיות. אכזבה גדולה נרשמה אצל סייקלינג אקדמי, שהובילה רכבת בת 5 רוכבים בקילומטרים האחרונים, אך המאיץ המוביל שלה דוידה צ'ימולאי, סיים רק בעשירייה השניה של היום.

טום דמולאן, אחד הפייבוריטים לזכיה בג'ירו ד'איטליה 2019, פרש מהמרוץ עוד לפני הזינוק לקטע החמישי שהחל בפרסקאטי, זאת בשל פציעה.

כזכור, אלוף הג'ירו של 2017 היה מעורב בתאונה מצערת כ-7 ק"מ לסיום הקטע הרביעי. ההולנדי ספג מכה חזקה בברך שלו ונאלץ להמשיך עד לקו הסיום כשהוא מאבד למעלה מארבע דקות מהזמן של המנצח.

דמולאן עבר בדיקות בבית החולים המקומי שקבעו כי אינו סובל משבר. אתמול צייץ הרוכב שהוא ינסה לזנק הבוקר בהתאם למצבו, אך מתברר כי הפציעה הכריעה אותו והוא העדיף לפרוש.