צ'אבס זכה בקטע ה-19, אין שינוי בצמרת

ניצחון שלישי לקולומביאני. בשבת: המבחן האחרון בהרים

דני פורת
דני פורת  31.05.19 - 19:13
צילום: Getty
צילום: Getty
תחילת כתבה

יומיים אחרי שהגיע למקום השני, אסטבן צ'אבס השיג היום (שישי) את הניצחון שהוא ייחל לו. הקולומביאני של מיצ'לטון סקוט זכה בקטע ה-19 של הג'ירו שהיה השלישי שלו בקריירה במירוץ הוורוד. ריצ'ארד קרפאס ממשיך להחזיק את החולצה הוורודה אחרי סטטוס קוו בצמרת הדירוג הכללי.

צ'אבס, שסבל בעונה החולפת ממחלה ותוצאות לא טובות, ביצעה את התקפת הזהב שלו כ-2.7 ק"מ לסיום העליה בסן מרטינו די קסטרוצה (151 ק"מ מטרוויזו), הצליח להתנתק מחבורת הבריחה ועצר את השעונים על 4 שעות, 01 דקות ו-31 מאיות. למקום השני הגיע אנדרה ונדאמה האיטלקי (10 שניות פיגור) ולשלישי אמארו אנטונש הפורטוגלי (12 שניות).

בצמרת לא היו שינויים וכל הפייבוריטים סיימו בזמן זהה. קרפאס יגיע ליום העליות האחרון עם יתרון של 1:54 דקות על פני וינצ'נזו ניבאלי ו-2:16 דקות על פני פרימוז' רוגליץ'. מיקל לאנדה מדורג רביעי עם 3:03 דקות פיגור ואילו באוקה מולמה (5:07 דקות) סוגר את החמישייה המובילה. מיגל אנחל לופס תקף את דבוקת המובילים והרוויח 45 שניות, כשהוא מדורג שישי - 5:36 דקות אחרי קרפאס.

גיא ניב סיים במקום ה-122 - קרב ל-23 דקות אחרי צ'אבס. הישראלי היחיד בג'ירו קרוב לסיים את הגראנד טור בפעם הראשונה בקריירה שלו.

השלב ה-20 שיתקיים בשבת צפוי להיות שובר רגליים עם ארבע עליות מאתגרות, כולל סיום בעליה למונטה אבנה. מדובר על טיפוס בן 13.5 ק"מ ושיפוע ממוצע של 6.3 אחוזים. הרוכבים יחלו לדווש בפלטרה ויסיימו את היום המתיש בהרי הדולומיטים אחרי 193 ק"מ. בצמרת הדירוג הכללי יהיו שינויים רבים שעשויים לשנות את תמונת הפודיום לפני קטע הנג"ש בוורונה ביום ראשון.