בילבאו ניצח בקטע ה-20. קרפאס מתקרב לזכייה

ג'ירו: רוגליץ' איבד 50 שניות במונטה אבנה. צפו: לופס התנגש באוהד ותקף אותו

דני פורת
דני פורת  01.06.19 - 18:44
תחילת כתבה

ריצ'ארד קרפאס הוכיח שהוא הרוכב הכי יציב וחזק בג'ירו 2019 והוא מתקרב לזכייה בתחרות היוקרתית. הרוכב האקוודורי שסיים במקום הרביעי בקטע ה-20 במונטה אבנה (194 ק"מ מפלטרה) יגיע עם החולצה הוורודה לשלב האחרון בקטע נגד השעון בוורונה ביום ראשון ואם לא יקרה משהו מפתיע מאוד, הוא גם יזכה בה בסיום המירוץ האיטלקי. גיא ניב סיים במקום ה-121 קצת יותר מ-40 דקות אחרי בילבאו. הישראלי צלח את ההרים הגבוהים וצפוי להשלים מחר את הגראנד טור האיטלקי בפעם הראשונה בקריירה

המנצח בשלב ההררי האחרון של הג'ירו השנה היה פלו בילבאו. הספרדי שהיה חלק מקבוצת בריחה תקף ממש בקילומטרים האחרונים את הרוכבים המובילים, ביניהם המועמדים לניצחון בדירוג הכללי, ועצר את השעונים על 5:46:02 שעות כשהגיע ראשון לפסגה בטיפוס של 6.6 ק"מ ו-7.6 אחוזי שיפוע. זה היה ניצחונו השני במירוץ של בילבאו והוא הקדים על קו הסיום את מיקל לאנדה ואילו מלך ההרים של הג'ירו, ג'וליו צ'יקונה סיים שלישי - 2 שניות אחרי הספרדי.

קרפאס כאמור הגיע רביעי יחד עם וינצ'נזו ניבאלי והיתרון של האקוודורי על האיטלקי עומד כעת על 1:54 דקות. לאנדה על למקום השלישי בזכות יום רכיבה אגרסיבי שכלל התקפה על מונטה אבנה והוא מפגר ב-2:53 דקות אחרי המוביל, בן קבוצתו למוביסטאר. פרימוז' רוגליץ', השען הטוב שבחבורה, נחלש לקראת סיום הטיפוס ואיבד 50 שניות, כשהוא יורד למקום הרביעי הכללי - 3:06 דקות אחרי קרפאס. באוקה מולמה איבד גם הוא זמן ונשאר חמישי (5:51 דקות פיגור).

רגע מביך ביותר נרשם במעלה הטיפוס על הפסגה האחרונה של הג'ירו, כאשר מיגל אנחל לופס התנגש באוהד. הרוכב הצעיר הטוב ביותר בתחרות קם על רגליו והחל להכות את אותו אוהד, כשהוא מעיף את הכובע שלו לעיני כל העולם. הקולומביאני חם המזג המשיך והגיע לקו הסיום בפיגור של 1:50 מהמנצח ואיבד את הסיכוי הריאלי שלו לסיים על הפודיום בוורונה.

17 הקילומטרים האחרונים של המירוץ יתקיימו מחר בשלב נגד השעון בוורונה. קרפאס צפוי לשמור על החולצה הוורודה ולהבטיח את ניצחונו בג'ירו. למרות שהוא נחשב שען פחות טוב מניבאלי ורוגליץ', קשה להניח כי יאבד יותר מדקה וחצי לשני המתמודדים. השלב עצמו יכלול עליה אחת בקטגוריה 4 באמצע השלב (4.6 ק"מ, 4.6 אחוזי שיפוע בממוצע) שמתקיים בעיר של רומיאו ויוליה.