באקדמי מבטיחים: הצביון הישראלי יישמר

המדים, הסגל והכסף: איך תראה הקבוצה אחרי קבלת הרישיון לוורלד טור?

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  03.10.19 - 09:35
תחילת כתבה

יממה אחרי הודעת המיזוג של סייקלינג אקדמי עם קאטושה וקניית הרישיון (בכפוך לאישור ה-UCI) של הוורלד טור, לא מעט סימני שאלה מרחפים באוויר. איך תראה הקבוצה הישראלית ב-2020 ומה יהיו ההשלכות של קפיצתה לדרג של הגדולים?

בשבועות הקרובים איגוד האופניים העולמי צפוי לאשר לקבוצה את הרישיון שיקנה לקבוצה השתתפות בדרג הראשון בעולם יחד עם 17 קבוצות נוספות בשלוש השנים הקרובות (עד 2023). המשמעות היא כמובן השתתפות בשלושת הגרנד טורים, כולל הטור דה פראנס שיפתח ביוני 2020 בניס. תקציב הקבוצה שעומד על למעלה מ-6 מיליון יורו, אמור לעמוד לפחות על 10 מיליון בשנה הקרובה.

עדיין לא ברור איך תקרא הקבוצה החדשה, שכן מדובר בעניינים הקשורים בספונסרים. אבל בהנהלת הקבוצה הדגישו כי: "הצביון הישראלי, הצבע כחול-לבן, והשם ישראל, לא יוסר מבגדי הקבוצה". הדבר נכון גם לרוכבים הישראלים, שכרגע מונים חמישה בסגל של אקדמי. לא ברור כמה יישארו בעונה הבאה, אבל בקבוצה מאמינים כי גיא שגיב וגיא ניב ימשיכו להוביל אותה גם בעתיד.

מבחינת הסגל, הקבוצה הישראלית הממוזגת אמורה להכיל 30 רוכבים ומאחר שחלק מהם נמצאים תחת חוזה בקאטושה, זה אומר כי לפחות מחצית מהרוכבים הקיימים באקדמי לא ימשיכו איתה בעונה הבאה. נכון לעכשיו לאקדמי יש שמונה רוכבים שחתומים איתה לעונה הבאה: מטאו באדילאטי, דוידה צ'ימולאי, איתמר הינהורן, הוגו הופסטטר, קריטס ניילנדס, מיקל ראיים, טום ואן אסברוק ובן הרמאנס, בנוסף כמובן לדן מרטין שעבר מאיחוד האמירויות.

מה לגבי הרוכבים שמגיעים מקאטושה? לקבוצה יש כעת 12 רוכבים נוספים שנמצאים תחת חוזה ב-2020, אבל חלקם יחפשו קבוצה אחרת ולא יהיו חלק מהמיזוג. כרגע נראה כי הגרמני נילס פוליט יישאר בקבוצה הישראלית-רוסית וישמש כרוכב המוביל של הקבוצה בקלאסיקות האביב.