שגיב וניב ימשיכו עם אקדמי בוורלד טור

לפחות ישראלי אחד ישתתף בטור דה פראנס, בג'ירו ובוואלטה ב-2020

דני פורת
דני פורת  06.10.19 - 13:32
תחילת כתבהסייקלינג אקדמי מתכוננת לעונה היסטורית. הקבוצה הישראלית שרכשה את קאטושה ועל סף השגת הרישיון לוורלד טור (בכפוף לאישור ה-UCI), עמלה בימים אלה על גיבוש הסגל שלה לקראת עונת הבכורה בדרג הראשון בעולם.
 
נכון לעכשיו, מבין חמשת הישראלים, נראה כי גיא שגיב וגיא ניב הם אלה שישארו בקבוצה הבכירה בשנים הקרובות ויתחרו ביניהם על הזכות להיות הרוכב הישראלי הראשון בטור דה פראנס. שני הרוכבים כבר השלימו ג'ירו ד'איטליה בשנתיים האחרונות. בקבוצה טוענים כי לפחות ישראלי אחד יהיה בכל אחד משלושת הגרנד טורים: הטור, הג'ירו והוואלטה.
 
שגיב וניב עדיין לא חתמו באופן פורמלי על חוזה חדש, אך נראה כי בימים הקרובים העניין ייסגר ושני הישראלים הבכירים ישתלבו בקבוצה מהדרג הראשון בעולם במירוצים הכי נחשבים שיש על הכביש בשנים הקרובות.
 
לפי ההערכות תקציב הקבוצה ינוע בין 10 ל-15 מיליון יורו, כאשר הציפייה של ראשי אקדמי היא שלפחות שליש ממנו יגיע על ידי ספונסר מסחרי או פילנטרופי, ששמו גם יוצג בשם הקבוצה לצד Israel Cycling Academy.
 
בקבוצה צפויים להחתים בקרוב כשישה רוכבים מקבוצת קאטושה הממוזגת, ביניהם הרוכב הגרמני הבכיר נילס פולייט. "מה שקורה זה ממש היסטורי. הקבוצה הולכת לטופ של הטור דה פראנס. אנחנו מתכוונים לבצע עוד כמה רכישות של רוכבי על, כשהמטרה היא לסיים בין 10 הקבוצות הראשונות בוורלד טור", סיפר גורם בכיר בקבוצה.