פרסום ראשון: גרייפל חתם בסייקלינג אקדמי

הגרמני עם 157 ניצחונות ברזומה יחזק את הקבוצה בוורלד טור

דני פורת
דני פורת  05.11.19 - 17:00
תחילת כתבה

החתמה נוצצת במיוחד לסייקלינג אקדמי. הקבוצה הישראלית החתימה היום (שלישי) את אחד הספרינטרים המפורסמים והמצליחים של העשור. מדובר בלא פחות ולא יותר מאנדרה גרייפל שיחזק את הקבוצה המקצוענית הישראלית בשנה הקרובה שצפויה להיות מבטיחה ומאתגרת במיוחד בסבב הוורלד טור.

הרוכב הגרמני בן ה-37 נמצא בשלהי הקריירה שלו וינסה לחזור לעצמו אחרי קדנציה פחות מוצלחת בארקאה סמסיק, אם כי ברזומה שלו יכול כל רוכב אופניים לקנא. "הגורילה" מגרמניה רשם במהלך העשור האחרון 22 ניצחונות בגרנד טורים, כולל 11 בטור דה פראנס (פעמיים ניצח בקטע הסיום היוקרתי בשאנז אליזה), ובסה"כ השיג 157 ניצחונות בקריירה. בשעתו הוא נחשב יחד עם מארק קאבנדיש ומרסל קיטל לאחד משלושת הספרינטרים הטובים על הכביש. 

באקדמי מאמינים כי גרייפל יוסיף ניסיון לקבוצה שמתאחדת עם קאטושה, קופצת לליגה של הגדולים וצפויה להשתתף ב-2020 בכל שלושת הגרנד טורים ומירוצי הקלאסיקות של הוורלד טור. גרייפל מצטרף בכך לשם גדול נוסף שהוחתם מוקדם יותר השנה - דן מרטין האירי - שיהיה הרוכב המוביל של הקבוצה בגרנד טורים, בעוד הגרמני יתחרה על הניצחונות בקטעים המישוריים.

גרייפל שחתם לחוזה לעונה אחת אמר: "אני אף פעם לא מסתכל אחורה. אני ממוקד בעתיד וכיצד אני מתחיל מחדש באקדמי. אני מאד בוטח ביכולתי ואעשה הכל כדי לחזור לשם. עקבתי אחרי הפרויקט הזה של יזראל סייקלינג אקדמי והתרשמתי עמוקות מהדרך והאבולוציה האדירה של הקבוצה. אני מאוד רוצה להיות חלק ממנה ולעזור במיוחד עכשיו כשהיא נמצאת על סף הכניסה לוורלד טור״.