רועי גולדשטיין הודיע על פרישה בגיל 26

רוכב האופניים: "מיציתי. אין לי כדורים חדשים במחסנית"

אסף אקרמן
אסף אקרמן  02.12.19 - 18:18
תחילת כתבה

רוכב האופניים, רועי גולדשטיין, החליט לסיים את הקריירה המקצועית שלו בגיל 26. הוא זכה שנתיים ברצף באליפות ישראל באופני כביש ואף לקח חלק במאות מירוצים ברחבי העולם: "מיציתי את עצמי. אין לי כדורים חדשים במחסנית", אמר גולדשטיין.

"החלטתי להפרד ממה שהיה החיים שלי במשך כעשר שנים", הוא הוסיף, "שנים במהלכן נגעתי בחלום, אבל גם הגעתי להכרה עצמית שמיציתי את עצמי בתחום. החלטתי לחתוך ולא לגסוס במנהרה של פרידה מתסכלת ולעזוב בתנאים שלי, עם ההחלטה שלי".

אחד הרוכבים הישראלים הבולטים בדור הנוכחי פורש מרכיבת אופניים אחרי 5 שנים כמקצוען בסייקלינג אקדמי. בעלי אקדמי, רוני בר און,  אמר: "אנחנו מעריכים עמוקות את כנותו. הוא נתן לקבוצה אתכל כולו. העתיד שלו כאן אצלנו בהובלת הדור הבא".

"זה מצער", המשיך בר און, "אבל קיימת הערכה רבה לגולדשטיין, שבשנים האחרונות נטל חלק בכמה מהמירוצים הקשים והיוקרתיים בעולם כולל ברמה של וורלד טור. הצענו לרועי להמשיך ולהתחרות לא רק במדי הקבוצה הבכירה".

"קשה לי עם החלטתו כי הוא הרוכב הישראלי היחיד שהיה עמנו מהיום שהקמנו את הקבוצה לפני חמש שנים. הוא לב לבה של הקבוצה הזו והוכיח זאת במאות מירוצים. בשבועות האחרונים הוא התלבט ושיתף אותי בהחלטה לעבור לפרק הבא בחייו. אני ושותפי סילבן אדמס מעריכים אותו עמוקות ורואים בו מי שיעזור לפתח את דור הרוכבים הישראלים הבא", הוסיף בעלי אקדמי.

המנהל המקצועי של הקבוצה הבכירה של אקדמי, אביעד יזרעאל, העתיר תשבחות רבות על גולדשטיין: "לא היה לו קל ברמות הגבוהות ביותר, אבל הוא הוכיח את עצמו כמקצוען ללא עוררין וכמי שמוכן להקריב הכל למען חבריו במירוצים. יש לנו הערכה גדולה כלפיו".

עם שאפתנותו ודבקותו יוצאי הדופן, רועי נאלץ לעתים קרובות להתמודד מולרמת רוכבים גבוהה מאוד ועשה זאת בכבוד. בטור קליפורניה במסגרת הוורלד טור, הוביל רועי בריחה הרואית על הפסיפיק היווי - דרך מספר 1 המפורסמת בשיגור ישיר ברחבי ארצות הברית: "אלו היו שעות שלא יישכחו", אמר רועי, "אני לוקח איתי הרבה חוויות ומודה לאקדמי על ההזדמנות שניתנה לי".