מסתמן: ביטול מירוץ האמירויות היה לחינם

פרסום ראשון. בחברה המארגנת נערכים להודעה רשמית

דרור פקץ'  29.02.20 - 12:06
תחילת כתבהכעבור יממה וחצי של הסגר במלון המרוץ הרשמי באבו דאבי- "יאס איילנד", מסתמן שבהלת הקורונה הייתה לחינם ונכון לכרגע אף אחד מבין הנבדקים לא נמצא כחולה.

הדרמה החלה ביום חמישי בלילה, אז יצאו מארגני המרוץ עם הודעה דרמטית על ביטול הטור לאחר חמישה שלבים מתוך שבע מחשש להימצאות נגיף הקורונה באחד מצוותי המרוץ האיטלקים.

כעבור יממה התברר שהחשודים הינם שני אנשי צוות איטלקים המלווים את קבוצת האמירויות המקומית, עובדה שיצרה בהלה ברשויות המקומיות באמירויות  ומתח גדול בינם לבין חברת ההפקה האיטלקית RCS, שמסתמן כי התנגדה לביטול המרוץ.

הרוכבים, הצוות, אורחי המרוץ ושאר השוהים במלון נכנסו להסגר ועברו בדיקות במהלך אתמול (שישי) וזאת במטרה למנוע התפשטות הנגיף בנסיכויות. אפילו עובדי המלון לא הורשו לצאת וצוות המלון לא הוחלף במשך יומיים.
בשעות האחרונות מנכ"ל החברה המארגנת RCS  פאולו בליני אומר בשיחות סגורות כי מסתמן שהבהלה הייתה מיותרת ושנכון לעכשיו לא נמצאו נשאים וזה כולל את שני האיטלקים שסבלו מחום ונבדקו בקפדנות כחשודים.
ההודעה הרשמית טרם יצאה והיא צפויה לצאת בשעות הקרובות לאחר קבלת תוצאות כל הנבדקים ולאחר שיחליטו בחברת RCS  על אופן ההודעה על מנת להקטין את המבוכה.

מעבר למשמעויות הכלכליות של ביטול המרוץ, קיבל ענף האופניים מכה תדמיתית ושיווקית קשה כשטור האמירויות הפך לאירוע הספורט הראשון המתבטל תוך כדי, וזאת בעקבות בהלת הנגיף. שבליני עצמו אמר לפני ימים ספורים שסדרת המרוצים האיטלקים מילאנו-סאן רמו, טיראנו-אדריאטיקו והג'ירו ד'איטליה עומדים בסכנת ביטול.

הקבוצה הישראלית השוהה באבו דאבי עדיין מדווחת על תנאי הסגר במלון. "אנחנו לא יודעים מה קורה. אנחנו מחכים למידע מהמארגנים שאמורים להודיע לנו אחרי הצהריים. כולנו מרגישים טוב" אמר הרוכב הישראלי עומר גולדשטיין.

מטעמה של "סטארט אפ ניישן" נמסר: "יותר מ-200 דגימות שנלקחו ממאות הרוכבים ואנשי הצוות המסוגרים במלון באבו דאבי קרוב ליומיים תמימים גילו שעד כה לא נמצא ולו נשא אחד של הווירוס. התקווה היא שבעקבות הממצאים, ובהנחה שהשלמת הבדיקות לא תשנה את התמונה, תימצא הדרך להוציא את כולם מהמדינה חזרה למדינותיהם כולל ישראל , במהירות האפשרית.  הקבוצה הישראלית סטראט אפ ניישן מסוגרת במלון באבו דאבי כולל הישראלים וביניהם הרוכב עומר גולדשטיין".