בזמן ששאר קבוצתו בבידוד: להב ניצח בערבה

רוכב אקדמי חצה ראשון בגראן פונדו: "הייתי לבד נגד כולם"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  07.03.20 - 14:08
להב חוצה את קו הסיום (צילום: תומר פדר)
להב חוצה את קו הסיום (צילום: תומר פדר)

תגיות: אופניים

תחילת כתבה

הקבוצה שלו בבידוד קורונה? זה לא הפריע לעומר להב לנצח היום (שבת) את מרוץ האופניים הגדול בישראל, גראן פונדו, בהתקפת סולו מופלאה. "האמת שזה קצת הלחיץ. החברים שלי בבית בבידוד ואני יודע שאני פה 'מסומן' ולבד נגד כולם", אמר להב בסיום.

להב מצא את עצמו באחת הסיטואציות ההזויות ביותר שיש: הרוכב בן ה-19 של קבוצת סייקלינג אקדמי זינק ללא קבוצה. כל חבריו שבו ממחנה אימון של הקבוצה מספרד, ונאלצו להישאר בביתם. הוא בעצם היה השריד הבודד בקבוצת הקונטיננטל, קבוצת הבת של יזראל סטראט אפ ניישן.

אופניים הוא ספורט קבוצתי. קשה מאד לנצח לבד, גם אם אתה הרוכב החזק. אבל כאשר הפלוטון התקרב לעליית מעלה עקרבים המיתולוגית, החליט להב לתקוף. "רק לקראת סוף העליה כשראיתי שאני פותח פער גדול, הבנתי שאני יכול ללכת עד הסוף לבד את ה-60 ק"מ שנותרו לסיום", הוא אמר.

הוא עשה זאת, כשחבריו צפו בשידור ברגשות מעורבים: "ביאס אותנו להחמיץ את המרוץ הכי גדול בארץ, אבל מצד שני היה אדיר לראות את עומר מפרק את כולם לבד ונותן ניצחון סולו אדיר", סיפר בכנות חברו לקבוצה יובל בן משה. "קשה מאד לרוכב להתחרות לבד בלי קבוצה מסביבו אבל עומר התמודד עם הלחץ המנטאלי בצורה נפלאה", אמר מנג'ר הקבוצה אביעד יזרעאל.