הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מרוץ וירטואלי: חיי סטארט אפ בצל הקורונה

הקבוצה הישראלית, בהובלת שגיב, תקיים רכיבה פתוחה ברשת

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  19.03.20 - 16:30
(צילום: נועה ארנון)
(צילום: נועה ארנון)

תחת צל הקורונה: רוכבי סטראט אפ ניישן בהובלת אלוף ישראל גיא שגיב (שבהסגר בספרד) והגרמני אנדרה גרייפל יובילו מחר בלילה (שישי) רכיבה פתוחה לאוהדים מישראל ורחבי העולם לקידום המסר - הישארו והתאמנו בבית. כמו בעצם אלפי קבוצות ספורט ברחבי העולם, גם הקבוצה הישראלית מנסה להתמודד עם המשך החיים (המקצועיים והאישיים) תחת צל המשבר כאשר כל מרוציה עד סוף אפריל בוטלו.

אבל הסיפור של סטארט אפ ניישן מסובך ומורכב אף יותר, מאחר ומדובר ברוכבים מ-18 מדינות בעולם (אחת הקבוצות המגוונות ביותר) - כל אחד מהרוכבים מתמודד עם "חוקי קורונה" שונים. הרוכבים הישראלים שלה ששוהים בארץ, כמו גיא ניב ועומר גולדשטיין, עדיין יכולים להתאמן מדי יום ברחבי הארץ.

ניב, שחזה את הבאות, הגיע ארצה לפני שבוע, יום לפני שהוטל הסגר מלא בספרד. הישראלים רוכבים לבדם או מקסימום בזוג ובמרחק זה מזה. "אנחנו מרגישים בני מזל שעדיין מתאפשר פנו לרכוב ולשמור על כושר כדי שנוכל לחזור למרוצים כשאלה יתחדשו", אמר גולדשטיין.

אבל חבריו לקבוצה בחלק ממדינות אירופה לא נהנים מאותה פריבילגיה. בספרד למשל נאסר גם על רוכבים מקצוענים להתאמן בחוץ וכך מצא את עצמו אלוף ישראל גיא שגיב מסוגר בביתו בג'ירונה שבקטלוניה. "אין לי תלונות, אני מבין את המצב. זה משבר עולמי ולא פרטי שלי", אמר שגיב.

רוב רוכבי הקבוצה ברחבי העולם מתאמנים בבתיהם בטריינרים 'חכמים' המאפשרים רכיבות וירטואליות על פני מסכים והקבוצה החליטה להציע לאוהדיה בישראל וברחבי העולם להצטרף אליה מחר בלילה - שישי ב-21:00 שעון ישראל - לרכיבה מיוחדת בהשתתפות רוכבי הקבוצה הבכירה וכן קבוצת הקונטיננטל שלה. הרכיבה הווירטואלית תתבצע על פלטפורמת 'זוויפט' שמאפשרת לרוכבים המחוברים לפלטפורמה להצטרף.

בישראל יש מאות רבות של רוכבים כאלו ובעולם מאות אלפים. "רצינו לתת הזדמנות להרבה אוהדים שלנו שסגורים בבתים את ההזדמנות לרכוב איתנו בכיף וגם כדי להעביר את המסר שעלינו להישאר בבית ולצמצם מגע חברתי למינימום - ועדיין לשמור על כושר", הסביר שגיב. איגוד האופניים העולמי הביע תקווה שהמרוצים יחודשו במהלך חודש מאי. "מקווה שהחלום הגדול של הטור דה פראנס טרם נגוז", אמר גיא ניב.