הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

סטארט אפ ניישן: ניצחון במירוץ וירטואלי

אווט העניק לקבוצה ישראלית את המקום הראשון ב-"טור לכולם"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  04.05.20 - 20:28

יזראל סטראט אפ ניישן השיגה הערב (שני) ניצחון מוחץ ומתוק בקטע הפתיחה של ״הטור לכולם״, מירוץ השלבים הוירטואלי הגדול ביותר שאורגן עד כה תחת משבר הקורונה.

מול מיליוני צופים ברחבי העולם שצפו לראשונה בשידור בערוץ טלוויזיה ניצח האוסטרלי פרדי אווט מסטראט אפ ניישן (וקבוצת הבת שלה יזראל סייקלינג) את הקטע הראשון שארך 59 ק"מ בספרינט סיום. מול הקבוצה הישראלית התמודדו כמה מהקבוצות הגדולות בעולם וכמה מהכוכבים הגדולים, ביניהם הבלגי מתיאו ואן דר פואל וריגוברטו אוראן הקולומביאני.

כמו כן, עבור אווט - בנו של מדליסט הזהב האולימפי ב-800 מטר, סטיב אווט - היה זה הניצחון השני בארבעה ימים. במירוץ יום העצמאות שארגנה הקבוצה ניצח אווט את כל כוכבי הקבוצה המפורסמים ממנו בספרינט הסיום. "אף אחד לא סופר אותי כספרינטר", חייך אווט. "כולם חושבים שאני רק מטפס, אבל אני מרבה לרוץ כמו אבא דלי וזה נותן לי יכולות גם כספרינטר".

בתוך כך, עד אתמול אווט היה נתון בעוצר הקורונה המוחלט בספרד, במשך 49 ימים ברצף. "זה אילץ
אותי להתאמן כמו משוגע על הטריינר הביתי וכנראה הכין אותי למירוצים האלה", הוא תיאר את התקופה, "האמת שזה היה קשה לכולנו לחיות כך. כולנו מתגעגעים למירוצים אמיתיים, אבל עד שזה יקרה, נפלא שהקבוצה מלאה דרך להתחרות ולהצליח גם במירוצים וירטואליים. זה אולי לא הטור דה פראנס, אבל זה הדבר הכי טוב שיש כרגע ואני מאושר שהקבוצה עושה חיל".
 
ואכן, הולך ומתברר שלפחות בענף האופניים, המירוצים הוירטואלים תופסים תאוצה וקהל. בשבוע שעבר שידר ערוץ הספורט את מירוץ יום העצמאות של הקבוצה, וכניסת eurosport כגוף משדר לטור הגדול החדש, היא עוד שלב בדרך להפיכת המירוצים הללו לתחליף לגיטימי.

עוד מצטיין בקטע הפתיחה היה הישראלי איתמר איינהורן, שמחזיק עכשיו בחולצה הירוקה (ספרינטר) במירוץ. מחר תעמיד הקבוצה הרכב חדש לקטע השני עם אלוף ישראל גיא שגיב, שגם הוא מצא את עצמו חי תחת עוצר קורונה מלא בספרד. "אני לא אוהב את זה ומחכה לרגע שנוכל לחזור למירוצים על כבישים, האליפות הווירטואלית בהחלט עדיפה מאשר לשבת בבית ולבהות בקירות", אמר שגיב.