הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

סטארט אפ ניישן תחדש את העונה ב-2 ביולי

הרוכבים הישראלים ייבחנו וינסו להשיג כרטיס לטור דה פראנס

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  23.05.20 - 18:23
(צילום: נועה ארנון)
(צילום: נועה ארנון)

סטארט אפ ניישן, קבוצת הרכיבה הישראלית, תחדש את עונת המירוצים בעוד מעט יותר מחודש - ותעניק הזדמנות לרוכבים הישראלים שלה להתמודד על המקום היוקרתי בהרכב לטור דה פראנס. תחרות המבחן הראשונה תתקיים החל ב-2 ביולי ברומניה: טור של ארבעה ימים, הכולל גם קטעים הרריים, שאליו יישלחו הרוכבים הישראלים של הקבוצה כדי לקבוע מי ישובץ להרכב לטור דה פראנס ואחריו לג'ירו ד'איטליה ולוולטה אספניה - שלושת הגרנד טורים הגדולים בעולם האופניים.

בסך הכל, צפויה סטארט אפ ניישן לקיים 42 מירוצים לפני שלושת הגרנד-טורים, כאשר הראשון שבהם - הטור דה פראנס - אמור להיות מוזנק ב-29 באוגוסט. "התכנית להתחיל מוקדם נועדה לתת לנו הזדמנות לבחון את 'פרוטוקול הקורונה' - הנהלים לשמירת בריאות הרוכבים והצוות - וגם להעניק הזדמנות לרוכבים להשיג את המקום בהרכב למירוצים הגדולים ובעיקר לטור", אמר מנהל הקבוצה צ׳ל קרלסטרום.

שלושת הישראלים הבכירים עם הסיכויים הריאליים להבטיח את מקומם בטור דה פראנס הם אלוף ישראל גיא שגיב, גיא ניב ועומר גולדשטיין. שלושתם ישובצו כנראה לטור הרומני. "זה יקרה מוקדם משציפיתי, אבל אני מאושר שיש לי את ההזדמנות ואהיה מוכן", אמר ניב, שבעונה שעברה הצליח לסיים את הג'ירו . שגיב הוסיף: "אני רעב לדבר האמיתי ומאמין שאנצל את ההזדמנות".

הבעלים של הקבוצה, סילבן אדאמס, הביע שביעות רצון מההחלטה לחדש את העונה מוקדם: "העולם חוזר בעקביות לשגרה וכך גם עולם הספורט, עם כל אמצעי הזהירות המתבקשים. אני מוכן להבטיח שנהיה מוכנים לאתגרים הגדולים שמחכים לנו החל מהמירוץ הראשון ברומניה וכמובן במירוצים הגדולים ובראשם הטור דה פראנס".