"ידענו שאין טעם ללכת לבריחה וצדקנו"

בסטארט אפ מסכמים את הקטע ה-15: "ניב התמודד בלי בעיה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  13.09.20 - 21:10
(צילום: נועה ארנון)
(צילום: נועה ארנון)
תחילת כתבה

סטארט אפ ניישן סוגרת שבועיים בטור דה פראנס. הקבוצה הישראלית לא הייתה התקפית בקטע ה-15 וביום הראשון של האלפים והתחבאה מאחור, כשהמאבק על החולצה הצהובה התחמם על פסגת הגרנד קולומבייר, שם ניצח טדיי פוגצ'אר.

אוסקר גררו, המנהל המקצועי של סטארט אפ, סיפר: "ידענו שאין טעם ללכת לבריחה וצדקנו. אכן לבריחה הזו לא היה סיכוי. דן מרטין היה האיש שלנו להתמודדות על עליית הסיום, ולמרות שעדיין אינו בכושר להיאבק מול עשרת הרוכבים הכי טובים כאן - הוא מגלה סימני שיפור מדי יום ומראה לנו שיש למה לחכות בשבוע האחרון באלפים. הוא מחכה שם לבריחה הגדולה שלו, וכך גם רוכבים נוספים שלנו כמו קריסטס ניילנדס שלא רוצים להגיע לפריז לפני ניסיון אמיתי להיאבק על ניצחון כאן שאנו כה רוצים".

גררו הוסיף: "גרייפל טיפס היום לא רע - והוא בונה על הפיניש בשדרות האליזה וגם השלב ה 19 הוא הזדמנות לספרינטר שלנו הופסטטר. כך שיש למה לחכות. ועוד מילה על גיא ניב: עוד יום קשה שהוא מתמודד אתו בלי בעיה. היא יקבל את ההזדמנות שלו בימים הקרובים לעשות מהלך לפני פריז".

גיא ניב עצמו שסיים בין 84 הרוכבים הראשונים של השלב הראשון באלפים אמר: "עוד יום עם פתיחה רצחנית. לא הרגשתי במיטבי היום, ושחררתי את הפלטון יחסית מהר כשנכנסו לעליות. העדפתי להכתיב לעצמי את הקצב בעלייה הראשונה (בעיקר בגלל השני ק"מ האחרונים שלה שהיו סופר תלולים) ולא לחפור עמוק ואז לקרוס. אחר כך מצאתי את הקבוצה שלי ורכבתי איתה לפיניש (קבוצה קטנה של 7 רוכבים, שבעלייה האחרונה התפצלנו)".