"גרוע מהג'ירו". ניב מסכם: היום הקשה בטור

מרטין לא הצליח לברוח, הישראלי הגיע תשוש: "מחר יום חדש"

דני פורת
דני פורת  16.09.20 - 20:17
תחילת כתבה

אחרי שלושה ימים רגועים, סטארט אפ ניישן חזרה להראות את עצמה בטור דה פראנס. הקבוצה הישראלית שלחה היום (רביעי) את דן מרטין לבריחה, שהסתיימה פעם נוספת ללא תוצאות. הרוכב האירי איבד את המומנטום בירידה מהקול דה מדלן (קטגוריה 1) וסיים בפיגור של למעלה מ-5 דקות אחרי המנצח של הקטע ה-17, מיגל אנחל לופס. הקבוצה תנסה לצאת לבריחה כנראה גם מחר בעוד שלב הררי עם חמש עליות וגלישה בסיום ללה רוש סור פורון.

גיא ניב סיים במקום ה-128 בפיגור של 29:49 דקות מהמנצח ונראה מאוד תשוש ומרוקן לחלוטין בסיום הפסגה במריבל (עוד עליה מקטגורית על). "כנראה שאני צריך לעבור יום כזה כל גראנד טור. בג׳ירו זה היה השלב האחרון. בטור זה היה השלב היום. מחר יום חדש״, אמר הישראלי שקרוב ארבעה קטעים להשלמת המשימה שלו, והיא להגיע לפאריס יחד עם הפלוטון ולסיים את הטור הראשון בקריירה שלו.

אוסקר גררו, הדירקטור הספרדי שליווה את גיא בטור, סיפר: "גיא עבר היום יום קשה מאד ללא כל ספק, הקשה ביותר שלו, אולי מאז הג׳ירו האחרון. אולי גרוע מזה. לכל רוכב יש ימים קשים שבהם היא מגיע תשוש, בוודאי אחרי 16 שלבים בטור. אף אתלט שלא עבר דבר כזה, לא יוכל להבין".

גררו הוסיף: "גיא מסוגל לעבור הכל, הייתי רק צריך להזכיר לו, להגיד לו שיפסיק לחשוב. שירוקן את המוח ממחשבות ומכל דבר אחר ורק יאמין שהוא עובר את זה. ראיתי שהוא זקוק לזה. אני שמח שהוא התגבר, אבל שלא יהיו אשליות, מחר מצפה יום לא פחות קשה. הוא מתחיל בסדרת עליות, אבל אני בטוח שגיא יהיה מוכן. הכי חשוב שיעשה הכל כדי להתאושש. מחר יום חדש".