בשל הגעת פרום: מקומם של הישראלים בטור לא מובטח

סטארט אפ ניישן תקשיח את הקריטריונים במרוצים הגדולים, כדי להאבק על תארים

דני פורת
דני פורת  10.11.20 - 11:53
(Getty)
(Getty)
תחילת כתבה

2021 הולכת להיות השנה הכי מעניינת בתולדות סטארט אפ ניישן. הקבוצה הישראלית שאליה יעבור כריס פרום מכוונת הכי גבוה שניתן - לזכיה בטור דה פראנס. לערוץ הספורט נודע, כי בעקבות הגעת הרוכב האגדי, מקומם של הישראלים במרוצי הגראנד טור כבר לא יהיה מובטח, אלא רק על סמך תוצאות.

גיא ניב (טור דה פראנס), גיא שגיב (ג'ירו ד'איטליה) ועומר גולדשטיין (וואלטה אספניה) סיימו כולם את מירוצי הגראנד טור ב-2020, אך רק האחרון עשה את זה בצורה משכנעת. גולדשטיין לקח חלק פעיל בעזרה לדן מרטין שסיים במקום הרביעי במרוץ הספרדי והוכיח את עצמו כרוכב בעל פוטנציאל כבר בגרנד טור הראשון שלו.

אולי עוד מוקדם להגיד, אבל נכון לעכשיו גולדשטיין בן ה-24 מסתמן כרוכב מוביל שהוכיח שיש לו יכולות סיוע משמעותיות לרוכב הבכיר בדירוג הכללי. הוא פאנצ'ר מגוון, מטפס, מהיר במישור, חזק ויכול לסייע בספרינט. רוכב עגול שמסוגל למלא מספר תפקידים בגרנד טור. ימים יגידו אם זה יספיק כדי להקנות לו כרטיס לטור דה פראנס, אך לעת עתה ישנה שביעות רצון גדולה בסטארט אפ מקו ההתקדמות של גולדשטיין.

בקבוצה מתכוונים להקשיח את הקריטריונים לכניסה למרוצים הגדולים, כך שכלל לא בטוח שיהיה ישראלי בכל גרנד טור. בטור דה פראנס המטרה תהיה שכל אחד משבעת הרוכבים בסגל יהיה מסוגל לעזור ולהגן על הרוכב הבכיר בדירוג הכללי, כלומר על כריס פרום. במישור, בירידות ובעליות.

סטארט אפ הביאה לא רק את פרום, גם את מייקל וודס הקנדי, אלסנדרו דה מארקי האיטלקי, דאריל אימפי מדרום אפריקה וספ ואנמארקה הבלגי, ומתכוונת להיות שחקן רציני יותר בטור דה פראנס של 2021 שייצא מחבל ברטאן בסוף חודש יוני ויסתיים בפאריס כעבור שלושה שבועות.