פרום צפוי לפתוח את העונה בטור האמירויות

הלו"ז המסתמן: כוכב סטארט אפ מתכנן כ-30 ימים על הכביש עד לטור

דני פורת
דני פורת  19.01.21 - 18:00

תגיות: כריס פרום

תחילת כתבה

הקורונה ממשיכה לשבש את התכניות המוקדמות של עולם האופניים. בעקבות הביטול של טור סן חואן בארגנטינה, כריס פרום אמור לערוך את הבכורה שלו בסטארט אפ ניישן על כבישי המפרץ, בטור של איחוד האמירויות שיתקיים בין ה-21 בפברואר עד ה-27 בפברואר. כך נודע הערב (שלישי) לערוץ הספורט.

הרוכב הבריטי, שמתכנן לשוב בפעם הראשונה לטור דה פראנס מאז 2018, היה אמור לפתוח את שנת המרוצים האירופית שלו בטור אלגארב הפורטוגלי במהלך פברואר, אך לפי התכנית המיוחדת שהוכנה לו על ידי מנהל הביצועים של סטארט אפ, פאולו סלדניה, זה לא ייצא לפועל.

אחרי הטור של האמירויות, שנחשב למישורי יחסית, פרום אמור לקחת חלק במרוץ טירנו-אדריאטיקו (10.3-16.3) בו השתתף מספר פעמים בעבר. שבוע מנוחה בלבד יפריד בין הטור האיטלקי לטור של קטאלוניה (22.3-28.3) בו ישתתף. המרוץ הספרדי נחשב להררי ויהווה אינדיקציה מצויינת לכושרו, כמעט שלושה חודשים לפני הטור דה פראנס.

במהלך אפריל מתקיימות הקלאסיקות הבלגיות ונכון לרגע זה לא ברור האם פרום ישתתף באחת מהן, שכן מרוצים חד יומיים אינם כוס התה של גראנד טוריסטים בסדר הגודל הזה. עם זאת, לא מן הנמנע שנראה את פרום מפציע בליאז'-באסטון-ליאז', כפי שכבר קרה בעבר. בכל מקרה, פרום מתכנן להתייצב לקו הזינוק של הקריטריון דופינה (30.5-6.6) מרוץ ההכנה האולטימטיבי לפני הטור דה פראנס. בתחרות זו המתקיימת באלפים הצרפתים, זכה פרום שלוש פעמים בעבר.

פרום נמצא בימים אלו בקליפורניה במתחם האימונים רד בול לספורטאי עלית ועובד ימים כלילות על מנת לחזור לכושר הטוב שבו נמצא לפני הפציעה הקשה בדופינה 2019. לפי התכניות המוקדמות, בהנחה שהקורונה לא תעמוד בדרכו, הרוכב האגדי אמור להגיע עם 30 ימי מרוץ ברגליים לפני פתיחת הטור דה פראנס ב-26 ביוני בעיר ברסט שבצפון מערב צרפת. המטרה שלו תהיה כמובן, בסיוע הקבוצה הישראלית, להשיג זכיה חמישית אישית במרוץ היוקרתי בתבל.