גיא ניב יהיה הנציג הישראלי בג'ירו

הרוכב יסייע למרטין בהרים וירשום הופעה שלישית באיטליה

דני פורת
דני פורת  27.04.21 - 15:31
(באדיבות איגוד האופניים)
(באדיבות איגוד האופניים)
תחילת כתבה

גיא ניב נבחר היום (שלישי) להיות הנציג הישראלי היחיד של סטארט אפ ניישן בג'ירו ד'איטליה שיצא לדרך בטורינוב-8 במאי ויסתיים במילאנו כעבור שלושה שבועות. הרוכב יופיע בפעם השלישית בקריירה בטור האיטלקי ועשוי להיות הישראלי הראשון שידווש בכל הגרנד טורים, כאשר באוגוסט הוא מיועד לרכב גם בוואלטה הספרדי.

ניב בן ה-27 נמצא בתקופה טובה מאוד וסיים בשבוע שעבר במקום ה-31 בדירוג הכללי בטור של האלפים. בזכות יכולת הטיפוס שלו, בקבוצה מסמנים את הישראלי כמי שיסייע בעליות בג'ירו לדן מרטין, הרוכב האירי, שיוביל את סטארט אפ ניישן, במטרה להתברג בטופ 10 של המרוץ האיטלקי החשוב.

ניב אמר: ״זו תהיה פעם ראשונה שבה אהיה חלק מקבוצה שמגיעה עם שאיפות אמיתיות לדירוג כללי בגראנד טור, והמשימות שלי יהיו בהתאם. אנחנו מגיעים 100% עבור דן, ואצטרך לעזור לו ולהיות שם עבורו, במיוחד בעליות, כמה שאצליח להיות שם איתו״.  

ניב כזכור השתתף בג'ירו של 2018 שיצא מירושלים אך נאלץ לפרוש במהלך הקטע החמישי בסיציליה. שנה לאחר מכן השלים את המרוץ וסיים במקום ה-113 בדירוג הכללי. רגע השיא שלו היה ההשתתפות בטור דה פראנס בעונה שעברה, כאשר סיים במקום ה-139, ועשה כמובן היסטוריה.

הג'ירו, מרוץ האופניים השני בחשיבותו בעולם, יכלול השנה מספר משתתפים אטרקטיביים, ביניהם אלוף הטור של 2019, אגן ברנאל, וכן וינצ'נזו ניבאלי, רומן בארדה, ז'ואאו אלמיידה, סיימון ייטס ורמקו אבנפול.

ניב אמר לאחר ההישג: ״אמנם בארצנו נראה לפעמים שהכול סובב סביב הטור דה פראנס, אבל הצוות המקצועי ואני בקבוצה החלטנו יחד שיהיה נכון יותר עבורי לא לקחת חלק בטור השנה. הג׳ירו יהווה עבורי הזדמנות נהדרת להראות את עצמי בצורה טובה יותר, וכדאי לזכור שמדובר במרוץ ענק, יוקרתי, וסופר קשה. עוד אחזור לטור בעתיד, אבל כרגע אני מאושר על שנבחרתי לרכב בג׳ירו השנה ואני מחכה למרוץ הזה בקוצר רוח. ומלבד זאת, אולי זה לא יהיה הגראנד טור היחיד שלי העונה. ימים יגידו..."