הישג אדיר: ניב סיים במקום ה-12 בג'ירו

קטע 12: הישראלי שרד בריחה ארוכה. ניצחון לוונדראמה. ברנאל עדיין מוביל

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  20.05.21 - 19:03
תחילת כתבה

הישג נפלא לגיא ניב. הרוכב של סטארט אפ ניישן רשם היום (חמישי) את התוצאה הטובה ביותר של ישראלי בגרנד טור לאחר ששרד בריחה ארוכה והגיע למקום ה-12 בקטע ה-12 של הג'ירו ד'איטליה בבאניו די רומאנה (212 ק"מ מסיינה). המנצח בשלב היה האיטלקי אנדראה ונדראמה מקבוצת AG2R.

ניב הצליח במאמץ גדול (במשך 60 ק"מ לא הצליחה לצאת אף בריחה) להכנס לבריחת היום של כ-15 רוכבים - דבר שדרש מאמץ עצום מצדו. הוא הצליח להשאר עם הבריחה רוב המירוץ אבל התקשה דוקא בירידות, ולמרות שהצליח לחזור, הוא נשר לבסוף כ-30 ק"מ לסיום. הישראלי לא וויתר והגיע לקו הסיום למעלה מ-7 דקות אחרי המנצח ונדראמה.

ההישג של ניב עומד בצל יום קשה לסטארט אפ ניישן שאיבדה שני רוכבים. הראשון אלסנדרו דה מארקי שהתרסק בתחילת השלב ופונה לביה"ח עם שש צלעות שבורות ועצם בריח שבורה. מעבר לאיטלקי, גם אלכס דאוסט הבריטי נאלץ לפרוש. דן מרטין עלה למקום ה-17 בדירוג הכללי ועדיין מפגר ב-7 דקות ו-6 שניות אחרי ברנאל.

בצמרת הדירוג הכללי אין שינוי, כאשר אגן ברנאל החזיק עוד יום עם החולצה הוורודה, כאשר אף פייבוריט (למעט וינצ'נזו ניבאלי) לא תקף ולכן לא נוצרו פערים. הקולומביאני מוביל ב-45 שניות יתרון על פני אלכנסדר ולאסוב מאסטנה. דמיאנו קארוזו מבחריין ויקטוריוס נשאר במקום השלישי, דקה ו-12 שניות אחרי החולצה הוורודה.