הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ברנאל מתקרב לזכיה בג'ירו, ניצחון לקארוזו

המוביל ביתרון של כ-2 דקות על האיטלקי, לפני הקטע האחרון

דני פורת
דני פורת  29.05.21 - 18:36
ברנאל מתקרב לזכיה בג'ירו (Getty)
ברנאל מתקרב לזכיה בג'ירו (Getty)
תחילת כתבה

אגן ברנאל מתקרב לזכיה ראשונה בג'ירו ד'איטליה. הקולומביאני הגיע למקום השני בשלב הלפני אחרון של המרוץ בוואלה ספלוגה (164 ק"מ מוורבאניה) ומחזיק ביתרון של כמעט 2 דקות לפני הקטע נגד השעון המכריע באיטליה, כאשר כל תוצאה מלבד שמירה על החולצה הוורודה, תחשב להפתעה של ממש.

המנצח הגדול של השלב, שכלל 4,200 מטרים מצטברים של עליה, היה דמיאנו קארוזו. האיטלקי של בחריין, שנחשב להפתעת הג'ירו של 2021, תקף כ-3 ק"מ לסיום העליה האחרונה באלפים וחצה ראשון את הפסגה, הסמוכה לשוויץ. 24 שניות לאחר מכן הגיע ברנאל אחרי עבודה נהדרת של חברו לקבוצת אינאוס, דני מרטינס שסיים שלישי.

ברנאל ממשיך לאבד את יתרונו הגדול וכעת מחזיק ב-1:59 דקות יתרון על קארוזו, שככול הנראה יעמוד על הפודיום במילאנו. אבל הקולומביאני הצליח להרחיק את יריבו הגדול סיימון ייטס, מנצח הקטע אמש, שסיים חמישי ומפגר כעת ב-3:23 דקות במצטבר מהקולומביאני. אלכנסדר ולאסוב הרוסי (7:07 דקות) ורומאן בארדה (7:48 דקות) מדורגים 4 ו-5 ב-GC, אבל ללא יותר מדי סיכוי להתקדם בדירוג.

בזווית הישראלית, כוכב סטארט אפ ניישן דן מרטין סיים במקום ה-14 את השלב הקשה של שבת (3:10 דקות אחרי קארוזו) ולמעשה הבטיח באופן וירטואלי את מקומו בטופ 10 של הג'ירו, למעט כמובן פרישה מחר בנג"ש גיא ניב הגיע למקום ה-57 בשלב ההררי ולפיכך יגיע במילאנו כדי לסמן עוד V ולהשלים את הגרנד טור היוקרתי.