הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מוחוריץ' ניצח ביום הארוך ביותר, רוגליץ' התפרק

לפני האלפים: ואן דר פול שמר על החולצה הצהובה בקטע ה-7 בטור דה פראנס

דני פורת
דני פורת  02.07.21 - 18:07
שרד את היום הארוך ביותר. מוחוריץ' (GETTY)
שרד את היום הארוך ביותר. מוחוריץ' (GETTY)

היום הארוך ביותר של הטור דה פראנס מזה 21 שנים היה גם המרתק מכולם במרוץ השנה. מאטיי מוחוריץ' מקבוצת בחריין ויקטוריוס זכה הערב (שישי) בניצחון בקטע השביעי בלה קרוסה (249 ק"מ מווירזון) והשלים את הסט של ניצחון אחד לפחות בכל שלושת הגרנד טורים. מאתיו ואן דר פול שמר על החולצה הצהובה, רגע לפני האלפים.

הסלובני יצא מקבוצת בריחה של למעלה מ-20 רוכבים בשלב מוקדם ותקף את חבריו בעליות האחרונות של השלב כשהוא מסיים ביתרון של דקה ו-40 על פני יספר סטויבן הבלגי (טרק סגפרדו) ומנגוס קורט נילסן הדני (EF) שסיימו במקומות 2 ו-3 בהתאמה. ואן דר פול שהגיע למקום הרביעי שמר על יתרון של 30 שניות על פני ווט ואן ארט בדירוג הכללי. קספר אסגרין הדני (דקוניק קוויק סטפ) שלישי ב-GC בפיגור של 1:49 מהחולצה הצהובה.

טדיי פוגצ'אר מקבוצת UAE שרד את היום בדבוקה המרכזית שהצליחה להחזיר את ריצ'רד קרפאס הקולומביאני (אינאוס) אחרי התקפה בעליה האחרונה. האלוף המכהן נמצא חמישי בדירוג הכללי (3:43 דקות) ולפני כל הפייבוריטים האחרים, יום לפני העליות הרצחניות של האלפים. וינצ'נזו ניבאלי, אלוף 2014, שהיה בקבוצת הבריחה שיפר בצורה נהדרת את מיקומו (שישי בדירוג הכללי, 4:12 דקות). המנצח, מוחוריץ' עלה למקום הרביעי - 3:01 דקות מוואן דר פול.

המפסיד הגדול של היום הוא פרימוז' רוגליץ'. סגן אלוף הטור, שנפצע מוקדם יותר השבוע, סבל מאוד מהקצב הגבוה ואיבד קשר עם הפלוטון כ-15 ק"מ לסיום השלב. הסלובני של יומבו ויסמה סיים בפיגור של כמעט 4 דקות מהפייבוריטים ונראה כי הטור דה פראנס שלו אבוד. רוגליץ' מפגר למעלה מ-9 דקות אחרי החולצה הצהובה.